Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Gdy nie można rozwiązać problemów małżeńskich dobrze jest pomyśleć o odpowiedniej terapii. W jakim momencie jest na to właściwa pora?

Artykuły

Terapia małżeńska to czasem ostateczna pomoc dla związku, w jakim partnerzy nie potrafią się porozumieć, wciąż mają różne konflikty czy spory, na wierzch wychodzą żale, pretensje, a różne urazy tylko pogarszają ten kiepski stan. Tego typu konflikt może prowadzić do rozstania. Kiedy taka terapia jest sensowna oraz czym różni się od zwykłej mediacji?
Kryzysy w związku mogą przyjść z różnych powodów, może to być gonienie za karierą i związany z tą sytuacją brak czasu, oczekiwania wobec partnera, problemy związane z wychowaniem dzieci albo zazdrość.

Zaintrygowały Cię informacje zawarte w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://www.rehabilitacje.org/rentgen-1) masz możliwość przejść do bardziej szczegółowych tematów, które znajdują się w linku pod spodem.

Generalnie jednak najczęściej są to problemy w komunikacji, to znaczy ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać i siebie słuchać. Nie są w stanie w jasny sposób określić własnych potrzeb i woli w związku, nie mają zamiaru również zaakceptować tego, iż każdy jest inny. Miast pozwolić sobie na zrealizowanie swoich celów próbujemy na siłę zmieniać partnera i dopasować go do nas samych.
psycholog
Source: flickr.com


Przez to gubimy po drodze szacunek dla potrzeb czy przyzwyczajeń drugiej osoby. To wpływa na to, że bardzo często pary przegapiają moment, gdy ich relacje zaczynają się psuć. Kryzys tego typu wywołuje silne emocje, takie uczucia, jak złość, smutek, poczucia odtrącenia, w takiej więc sytuacji terapia małżeńska może okazać się niezbędna. Jeżeli w związku z tym po paru samodzielnych próbach nie uda się odżegnać kryzysu, to powinno się rozważyć terapię. Spotkania ze specjalistą polepszyć mogą obopólną komunikację, pomogą lepiej zrozumieć siebie nawzajem, wyjaśnić w jaki sposób się zachowywać, zrozumieć reakcje oraz emocje. Jeszcze jakiś czas temu częściej inicjatorkami wizyty u psychologa zostawały kobiety, jednakże dziś połowa par przychodzi na terapię z inicjatywy panów, którzy coraz częściej angażują się w naprawianie związku - polecany gabinet psychologiczny w Warszawie.Terapia małżeństw może uchronić małżeństwo przed rozwodem, czy to się uda, ciężko powiedzieć na pierwszym spotkaniu. Co więcej, dość trudno ratować małżeństwo, jak jedna osoba jest skłonna pójść na terapię, natomiast druga nie. Do końca natomiast powinno się próbować, chociażby miało się nie powieść. To lepsze niż później żałować, że nie uczyniliśmy wszystkiego co było w naszej mocy. Terapię można odbyć w wielu miejscach, przykładowo gabinet psychologiczny Warszawa, chociaż w każdym dużym mieście nie będzie problemu, aby umówić się na taką wizytę.