Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Gdy w chmurne dni nie chcesz tracić wyśmienitego humoru, zainwestuj w lampę antydepresyjną

Artykuły

Mieszkamy w klimacie, który przez przeważającą część roku nie zachwyca nas ładną oraz ciepłą pogodą, co potrafi znacząco wpływać na samopoczucie. Gdy razem z jesienią zaczynają się chłodne i pochmurne dni, ludzki organizm może się buntować. Coraz częściej pojawia się zniechęcenie i niechęć do wychodzenia z mieszkania.
lampa antydepresyjna
Author: Albert Luo
Source: http://www.flickr.com
Warto walczyć z jesienną chandrą

Jesienna i zimowa chandra ma ogromny wpływ na codzienne samopoczucie oraz zmniejszenie wydajności w pracy. Człowiek staje się ospały i zmęczony, brak mu energii do wykonywania jakichkolwiek czynności i bywa drażliwy. Symptomy te zazwyczaj mijają wraz z nastaniem ciepłych dni, polepszeniem warunków pogodowych oraz wydłużeniem się dni.

Potrzebne są Ci dodatkowe wątki (http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/mezoterapia-wroclaw/) na ten interesujący temat? Zatem nie ociągaj się i wejdź do nowego artykułu - tam opracowaliśmy dla Ciebie coś ekstra.

Należy jednakże uczynić co się da, aby pozbyć się chandry i upajać się każdym dniem, bez względu na porę roku i aurę.

przygnębienie
Author: Sjoerd Lammers street photography
Source: http://www.flickr.com
Jesienią i zimą brakuje nam słońca



Objawy jesiennej depresji połączone bywają z niedoborami światła. Jesienią i zimą dni są krótsze oraz pochmurne, co sprawia, że mało kiedy ma się kontakt ze słońcem. Domowe lampy wytwarzają z kolei światło o znacznie niższym natężeniu. Zamieszkujący kraje skandynawskie, w których długie zimowe dni okazują się normą, już dawno określili tę zależność i od wielu lat z doskonałym skutkiem wykorzystują terapię światłem. Przy tego rodzaju wspomaganiu konieczna bywa lampa antydepresyjna (przykład: lampy do światłoterapii). Od pewnego czasu takie urządzenia można nabyć też w polskich punktach. Szczycą się one ładnym projektem, przez co nie tylko dobroczynnie wpływają na samopoczucie, lecz także stanowią interesującą ozdobę wnętrza.

Jak działa lampa antydepresyjna?

Lampy antydepresyjne z powodzeniem można wykorzystywać w warunkach domowych, gdyż nie zakłócają one codziennych zajęć. Prawidłowo wykonana terapia musi trwać od 30 do 60 minut, a osoba, która jej się poddaje może zajmować się jakimiś relaksującymi czynnościami, np. czytaniem lub oglądaniem telewizji. Ważne jest jedynie, żeby pozostawać w odpowiedniej odległości od włączonej lampy. Urządzenie emituje światło o dużo silniejszym natężeniu niż dzieje się w przypadku klasycznych lamp oświetleniowych. W sytuacji światłoterapii istotna okazuje się regularność sesji, dlatego warto kupić takie urządzenie dla siebie i oddawać się przyjemnym seansom w czterech ścianach swojego domu.