Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

I Ty musisz rozdzielać śmieci

Artykuły

Segregowanie śmieci – jest to ostatnimi czasy nadzwyczaj lubiany temat. Mówi się o nim wszędzie – w mediach, w gronie znajomych, jak również pośród polityków. Lecz dlaczego? Pewnie z tego względu, iż segregacja odpadków nierozdzielnie łączy się ze stanem naszego środowiska naturalnego. Zatem naprawdę ważne jest, by dużo osób się tym trudniło i zaczęło to uważać nie za fanaberię, ale za coś znaczącego.

śmieci
Author: Alan Stanton
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy posiadamy w naszych domach kosze na odpadki. Zapełniają się one najczęściej w naprawdę ekspresowym tempie. Wówczas zabieramy worki oraz zanosimy je bądź do specjalnych budek na naszych osiedlach czy do zsypów. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co następuje dalej? Zapewne nie. Potem odpady są zabierane przez firmy, jakie w dalszej kolejności trudnią się ich utylizacją. Pakują je takim sposobem, by zajmowały one potem niewiele miejsca na wysypiskach. Wykorzystywane są do tego specjalne zszywki, jak również taśmy pp oraz urządzenia ręczne do taśm pp.

Podobnie ciekawy tekst przeczytasz po przejściu do wpisu (http://www.alpaki.pl/hodowla-alpak-wg-alejandry-rubino,2) - przekonasz się, że jest niezwykle wciągający, zatem zobacz go.

W końcowym etapie odpady trafiają masowo na wysypisko - Transaco sp. z.o.o.. Warto jednakże wiedzieć, że nie wszystkie śmieci są takie same oraz sobie równe. Niektóre do niczego się już nie nadają, lecz inne znowu mogą zostać poddane utylizacji. Zaliczają do nich chociażby te zrobione z plastiku, szkła czy też papieru. Zresztą pewnie każdy z nas widział specjalne znaczki zamieszczone na szklanych czy plastikowych butelkach. Znaczą one, że takie opakowanie może być później przetopione oraz wykorzystane do powtórnego wykonania pudła lub też kolejnej butelki. Takim sposobem oszczędzamy dostępne na ziemi surowce, a także energię. Jest to wszystko wobec tego niesłychanie istotne.wysypisko
Author: alex.ch
Source: http://www.flickr.com
Możliwe, że niewiele Cię to wszystko interesuje. Wydaje się, iż niniejsze sprawy w żaden sposób nie łączą się z Twoim codziennym życiem, że są dla Ciebie całkowicie bez znaczenia. Zapewne nawet tak właśnie jest. Pomyśl jednakże o następnych pokoleniach. O własnych prawnukach czy też praprawnukach, które będą tu żyły po nas - zobacz fakty. Czy nie chcesz, by miały one warunki do bytowania nie gorsze od Ciebie? Aby nie musiały być wystawione na każdym kroku na trujące substancje wyniszczające ich organizmy? A w końcu Ciebie wszystko to wcale nie kosztuje dużo. Segregacja śmieci to jedynie parę minut dziennie, a już wkrótce zaczniesz to robić nie zastanawiając się nad tym.