Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Inspirujące rozwiązania w nowoczesnych mieszkaniach, innymi słowy jak mieszkać zupełnie inaczej niż inni

Artykuły

W budownictwie mieszkalnym co chwilę pojawiają się nowe pomysły i rozwiązania. Oczywiście najpopularniejsze są tradycyjne budynki mieszkalne, budowane od początku przez deweloperów. Z reguły posiadają one typowe lokale mieszkalne, o jednym lub paru pomieszczeniach, choć niekiedy projektanci potrafią zaskoczyć ciekawą architekturą i wykończeniami w środku.

schody
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting
Od pewnego czasu zaczęła się również moda na lofty, czyli przerobione pod potrzeby mieszkaniowe stare hale i magazyny. Pierwszy loft powstał w połowie ubiegłego wieku, gdzie amerykańscy artyści zaczęli urządzać przytulne mieszkania w starych, opuszczonych fabrykach. Moda ta przeszła na cały świat, choć dziś wygląda to wszystko zupełnie inaczej, niż kilkadziesiąt lat temu. Współczesne lofty mogą wykorzystywać, tak jak ich pierwowzory, stojące budynki do zaadoptowania. Jednak w zasadzie na tym kończą się podobieństwa, bo do pracy nad ich wykończeniem zatrudniani są najlepsi architekci, materiały są także z wysokiej półki, a w ślad za tym będą szły dość wysokie ceny lokali tam oferowanych.Jednak tradycyjne budownictwo także ma trochę do zaproponowania, jeżeli chodzi o pomysły i wykończenie wnętrz. W wyższych domach lub mieszkaniach dużą popularnością cieszą się antresole, które pozwalają dość znacznie poszerzyć powierzchnię swojego mieszkania. Taka antresola w domu to doskonały sposób na zrobienie sypialni, kącika do pracy czy też pomieszczenia na różne rzadko używane przedmioty. Za to pod antresolą jest sporo miejsca, jakie można w
schody
Author: Nice
Source: Nice
ciekawy i przydatny sposób zaaranżować.

Sposobów na wykonanie antresoli jest w zasadzie tyle, ile osób będzie ją u siebie chciało postawić. Dość często wykorzystywane jest drzewo, nadające miłego, przytulnego charakteru, dużą popularnością cieszą się również antresole z betonu i stali. Bardzo istotne w całym projekcie są schody na antresolę, za pomocą których można będzie na nią wchodzić. Należy je zaplanować w takiej części pokoju, żeby były wygodne i bezpieczne w użytkowaniu, a przy tym nie zajmowały cennej powierzchni na dole pomieszczenia. Drewno, choć wyjątkowo piękne, ma też jedną istotną wadę. Trzeba o nie dbać i je pielęgnować, aby nie doszło do zagnieżdżenia w nim insektów drewna, zwanych kołatkami domowymi. Bardzo ważne jest to w przypadku antresoli właśnie. Przed zakupem nieruchomości z drewnianą antresolą, warto sprawdzić stan drewna, z którego jest ona zrobiona. Może się okazać, że wspomniany kołatek się w nim zagnieździł i powoduje nieodwracalne szkody w materiale.

Więcej na ten temat: http://ratmar.com/nasza-oferta/zwalczanie-szkodnikow-drewna-wyrobionego