Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Język polski - informacja ogólna

Artykuły

Polski jest językiem indoeuropejskim i należy do słowiańskiej grupy językowej. Możemy dokonać dalszego rozróżnienia, wydzielając słowiańskie języki na południowosłowiańskie (bałkańskie języki), wschodniosłowiańskie (ukraiński a także białoruski) jak też zachodniosłowiańskie (polski, czeski).


Słowacy i Polacy rozumieją się bez żadnych komplikacji, zaś Polacy oraz Czesi rozumieją się po wypiciu kilku browarów.


kursy polskiego warszawa
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com


Języki wschodniosłowiańskie a także południowosłowiańskie nie są już tak bliskie – Polak, który nigdy nie uczył się rosyjskiego, może rozumieć poszczególne terminy a nieraz nawet całe zdania w TV, jednak nie będzie mógł usiąść oraz porozmawiać z Rosjaninem o życiu. Rzecz jasna znajomość jakiegoś języka słowiańskiego sprawia, że o wiele łatwiej będzie się uczyć kolejnego. Terminy nierzadko podchodzą od tego samego prasłowa, struktury słowiańskich języków są porównywalne i reguły gramatyczne mają wiele wspólnego. Pod względem artykulacji różnią się one znacznie od siebie, jednak kiedy ktoś uczył się języka rosyjskiego, nie musi się obawiać lekcji języka polskiego. Kursy polskiego Warszawa sprawdź kursy polskiego w Warszawie są teraz coraz nagminniej organizowane.
Książka „Aby żadne dziecko nie pozostało w tyle”
Author: Wolters Kluwer Polska
Source: Wolters Kluwer Polska


Duńczyk, umiejąc język angielski i może mówiąc trochę po niemiecku albo francusku, praktycznie rzecz biorąc, nic nie będzie rozumiał, gdy po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Licząc 38 mln Polaków w Polsce i 4-22 mln użytkowników spoza Polski, język polski jest jednym z wielkich języków globu.

Czy analizowana kwestia bardzo Cię zajęła? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (schweitzerpolska.pl/pl/1/o-nas.html) podobne artykuły.

Przed drugą wojną był cały szereg polskich gwar więc na podstawie języka było można z łatwością zidentyfikować pochodzenie ludzi.


Dialekty były użytkowane regionalnie, jednakże także w obrębie jednego grodu, na przykład stolica Polski miała przeróżne gwary dzielnicowe. Jeśli idzie o Polski dla obcokrajowców Warszawa, po-polsku.eu coraz więcej uczelni organizuje takie szkolenia.