Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jagody acai, właściwości

Artykuły

Długie, pogodne życie to wieczne marzenie każdego człowieka. Od zarania dziejów słyszeliśmy o nim w baśniach i opowieściach, których śmiałkowie poszukiwali źródła wody, gwarantującej wieczną młodość oraz witalność. Dziś postęp nauki i techniki, w szczególności biotechnologii wysoce nas przybliżył do spełnienia tego marzenia.
owoce
Author: Michael Stern
Source: http://www.flickr.com
Okazuje się, iż współczesna medycyna zna już pewne metody, które mogą sprawić, iż upływ czasu ostrożniej obejdzie się z ludzkim ciałem. Jednym z powodów wpływających na starzenie się jest oksydacja. I tu z pomocą przychodzą suplementy sklep internetowy diety. () Znajdziemy pokaźną ilość rozmaitych preparatów wymiatających wolne rodniki.

Częstym składnikiem suplementów diety stały się w ostatnim czasie jagody acai - owoce do niedawna znane tylko tubylcom z dzikich lasów Amazonii. Chociaż jagody są nowością, nie brakuje miejsc w których mamy możliwość je kupić. Jagody acai dostaniemy np. w aptekach oraz internetowych sklepach ze zdrową żywnością, w których znajdziemy również produkty dla alergików.Produkty z jagód acai są dla nas nowym odkryciem, ważnym dla zdrowia i urody dodatkiem, ale dla rdzennych mieszkańców Amazonii stanowią od wieków podstawowy składnik diety. Z jakiego powodu cieszą się tak wielkim powodzeniem?


jagody
Author: iStock
Source: iStock
Ich pierwsza i podstawowa cecha to najwyższa na świecie zawartość oksydantów. () Okazuje się, że nie tylko ilość, lecz również zaskakująca jest różnorodność utleniaczy. Jagody acai posiadają aż 100- krotnie więcej antyoksydantów niż np. zielona herbata.

Opublikowane w tym miejscu informacje są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę, na której przeczytasz zbliżone kwestie.

Jedząc owoce, przeciwdziałamy procesom starzeniu się organizmu oraz chorobom cywilizacyjnym, zwłaszcza nowotworowym. Dzięki przyspieszeniu procesów trawiennych, owoce açai pomagają przy alergiach pokarmowych. Przed wprowadzeniem ich do diety zaleca się jednak wykonać próbę uczuleniową albo skonsultować się z lekarzem.

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak duży wpływ na kondycję organizmu ma właściwa dieta, często błędnie wiązana wyłącznie z pozbyciem się kilogramów. A przecież to jedna z najłatwiejszych dróg do budowania zdrowia oraz dobrej formy organizmu.