Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak dbać o zęby? – czytajporadnik

Artykuły

Profilaktyka próchnicy a także innym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę gra tutaj codzienna higiena jamy ustnej jak też uzębienia. Ważne jest także obniżenie spożycia wyrobów zawierających cukier, ponieważ jest on głównym pożywieniem bakterii próchnicotwórczych. Codziennym i znanym od dawien zabiegiem jest czyszczenie zębów szczotką oraz pastą przez ok. trzy minuty – przynajmniej dwa razy dziennie, a najodpowiedniej po każdym posiłku. Można używać szczotki elektrycznej albo manualnej, wybór należy do nas. Niektóre szczotki zawierają specjalną powierzchnię czyszczącą określoną dla języka. Mycie uzębienia nie ogranicza się jednak tylko do szczotkowania. Ażeby efektywnie zatroszczyć się o zęby, powinniśmy także za każdym razem dokonywać oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych z pomocą nici dentystycznych, które w większości wypadków zawierają fluor. W celu zwiększenia ochrony jamy ustnej, dobrze jest również płukać ją przeznaczonymi do tego celu płynami.


Scaling, czyli likwidowanie kamienia. Odkładanie się kamienia nazębnego jest to naturalny proces, jaki tyczy się nawet ludzi szczotkujących ząbki po każdym posiłku. Do jego odkładania się przyczyniają się resztki jedzenia, drobnoustroje i substancje zawarte w ślinie. Nie jest możliwym bezpieczne oraz skuteczne usunięcie go na własną rękę w domu (kliknij tutaj). Dlatego też, aby zatroszczyć się o zęby, stomatolodzy rekomendują raz na pół roku wybrać się do gabinetu dentystycznego na zabieg zwany scalingiem. Jest kilka wariantów owego zabiegu, jednak za najskuteczniejszy uznawany jest scaling ultradźwiękowy, w czasie którego fale o dużej częstotliwości precyzyjnie kruszą i usuwają kamień z zębów a także powierzchni międzyzębowych. Wpisując w wyszukiwarkę dla przykładu zwrot: implanty Wałbrzych, odnajdziemy gabinet dentystyczny właśnie w tym mieście.
zęby
Author: birdco.pl
Source: birdco.pl


Zalety zdrowej diety kojarzymy najczęściej z jej dobroczynnym wpływem na nasze wewnętrzne organy bądź cerę. Lecz przecież także zęby czerpią z jedzenia ważne dla siebie składniki. Ażeby dbać o odporność zębów, musimy dostarczać im właściwą ilość wapnia, najodpowiedniej w połączeniu z witaminą D, jaka ułatwia jego absorpcję. Wapń znajdziemy przede wszystkim w mleku i jego przetworach takich jak maślanka, jogurt naturalny, twaróg. Sporą jego ilość mieszczą również sardynki oraz śledzie z puszki, orzechy, warzywa strączkowe a także pełnoziarniste (czytaj o firmie A2 Clinic).

Jeśli uważasz, że znajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź (https://www.krakowskaspizarnia.pl/informacje/restauracja-skawina) do omawianego problemu oraz kliknij w link znajdujący się tutaj.

Ponadto, ażeby nasze zęby były zdrowe potrzebują cynku, białka i witamin z grup A, B oraz C. W te składniki bogate są wyjątkowo owoce a także warzywa. Stan naszych zębów polepszy jednocześnie ograniczenie ilości artykułów bogatych w cukier, jaki jest najlepszym pożywieniem dla drobnoustrojów. Powinniśmy wystrzegać się wyjątkowo lizaków oraz cukierków takich jak krówka, które silnie oblepiają zęby.


Jak znaleźć dobrego dentystę w swoim mieście? Nic trudnego, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: klinika stomatologiczna Wałbrzych.