Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak jesteśmy w stanie wybrać innego dostawcę gazu? Owszem, to jest do zrobienia, trzeba tylko pamiętać o kilku kwestiach

Artykuły

Trzeba wiedzieć, że obecnie aż 95% udziałów w rynku dystrybucji gazu należy PGNiG. Ale nie jest to jednoznaczne z tym, że my jako konsumenci jesteśmy na to skazani, gdyż każdy klient przyłączony do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa może zmienić własnego sprzedawcę gazu. Z odmiennej strony, niezwykle często tym sprzedawcą jest jednak ze spółek grupy kapitałowej PGNiG.

Kuchnia gazowa
Author: Papa Pic
Source: http://www.flickr.com
Tak bowiem jawi się w tym momencie obrót gazem, jednak zmiana sprzedawcy gazu to prawo, z którego warto skorzystać (zmiana sprzedawcy gazu). W Polsce trwa w najlepsze liberalizacja rynku sprzedaży gazu.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to sprawdź poza tym szczegóły pod źródłem (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/klapy-wentylacyjne/). Zobaczysz wtedy ponadto inne informacje związane z taką problematyką.

Zachodzi się tak w myśl zasad wolnego handlu i regulacji, które są egzekwowane przez Unię Europejską. Warto przy okazji wiedzieć, że niezależni sprzedawcy gazu rozpowszechniają tylko oferty dla klientów biznesowych, ale już wkrótce w zasięgu ręki będą atrakcyjne propozycje dla gospodarstw domowych. Jedną z bardziej rozpoznawanych propozycji jest tak nazywana opcja dual fuel, co oznacza zakup prądu i gazu od jednej firmy.http://kancelaria-cpr.pl/2017/10/26/karmienie-piersia-miejscach-publicznych-a-prawo/ (kancelaria-cpr.pl/2017/10/26/karmienie-piersia-miejscach-publicznych-a-prawo/)Wymianę dostawcy paliwa gazowego mamy możliwość zrobić przez zezwolenie konkretnego sprzedawcy do działania w naszym imieniu.Co jeszcze warto wiedzieć? Przede wszystkim to, że każdy klient posiadający kompleksową umowę z PGNiG o sprzedaży i dystrybucji gazu, ma pełne prawo z niej zrezygnować b dokonać zmiany sprzedaży. Wymiana taka nic nie kosztuje, nie jest związana też z przerwami w dostawie gazu czy koniecznością wymiany instalacji. Zmiana sprzedawcy, to znaczy czas od podpisania umowy z kolejnym dostawcą, nie jest problematyczna, a może trwać przeważnie około trzech do czterech tygodni.
Po wygaśnięciu występuje rozliczenie z starym dostarczycielem gazu. Warto zdawać sobie sprawę, iż jeśli zdecydujemy się na wymianę sprzedawcy gazu najprościej jest wydać odpowiednie upoważnienie nowego sprzedawcy w działaniach występowania w naszym imieniu. Jest on w stanie poinformować o zmianie sprzedawcy, wypowie też umowę kompleksową z PGNiG. Jak widzimy więc nie jest to wcale takie kłopotliwe jak nam się wydaje. Liberalizacja tego rynku to niezwykle dobra wiadomość dla wielu konsumentów, to wielka szansa na zmniejszenie opłat, a także większa satysfakcja z tego, że sami możemy wybrać firmę, która dostarczy gaz.