Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak można otrzymać pomoc w odprawie celnej?

Artykuły

Handel międzynarodowy stanowi dziś podstawową gałąź handlu w ogóle. Polscy przedsiębiorcy coraz liczniej ściągają atrakcyjne cenowo produkty zza granicy, sprzedając je u nas po wyższej cenie. Pewna grupa handlowców zniechęca się jednak z powodu złożonych procedur celnych.


Jeśli pragniemy zacząć importować wyroby z Tajlandii, albo z innych krajów, a stresujemy się, że z powodu niewiedzy i braku doświadczenia, ściągniemy na siebie jakieś nieprzyjemności, warto skorzystać z fachowej pomocy. Posiadająca doświadczenie firma spedycyjna każdego dnia ma do czynienia z odprawą celną, bez problemu poradzi sobie zatem z dopilnowaniem wszelkich formalności, dotyczących dokumentacji, albo uiszczenia koniecznych opłat.
spedycja
Author: Barry Lewis
Source: http://www.flickr.com


Prawdą jest też to, że firma spedycyjna ma już swoje dojścia, może więc usprawnić proces transportu towaru zza granicy. Jeśli chcemy sprowadzić towar, mamy do wyboru różne drogi transportu. W przypadku ciężkich przedmiotów o dużych gabarytach najlepszym wyborem jest rzecz jasna fracht morski, lub spedycja kolejowa - poczytaj więcej o spedycji . Zanim wybierzemy którąś z metod transportu, porównajmy ceny, ale również dowiedzmy się, jaki będzie czas transportu. Zazwyczaj transport drogą morską trwa dłużej, lecz jest też tańszy oraz umożliwia przetransportowanie towarów prawie z każdego zakątka Ziemi.

Spedycja kolejowa to wyjście stosunkowo szybkie, należy jednak mieć na uwadze, iż nie wszędzie znajdują się szlaki komunikacji kolejowej, umożliwiające transport towarów.

Interesujący artykuł? Więc zapewne przypadnie Ci do gustu również informacja z serwisu (https://peakpackaging.pl/), który dla Ciebie opracowaliśmy. Należy w niego kliknąć.

Niezależnie od tego, jaki sposób transportu towarów wybierzemy, czeka nas jeszcze odprawa celna. Do czasu przewozu należy więc doliczyć parę dni, a czasem wręcz tygodni, potrzebnych na realizację formalności celnych - czytaj o firmie itl-omega. Pamiętajmy, aby trzymać wszelką dokumentację spedycyjną, wiążącą się z transportem towarów, tak, żeby w razie jakichkolwiek niejasności mieć poświadczenie swoich dobrych zamiarów. Przy pierwszych kilku razach formalności mogą nas przerażać i warto skorzystać z pomocy firmy spedycyjnej, później jest to już jedynie nasza decyzja, czy wolimy zająć się wszystkim osobiście i nieco zaoszczędzić, czy też wolimy komuś zapłacić i tylko oczekiwać na towar.