Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak oprogramowanie typu ERP będzie się mogło przyczynić do zmniejszenia liczby segregatorów w wielu firmach.

Artykuły

W większości firm po dziś dzień można zobaczyć wielkie segregatory, w jakich są przechowywane dokumenty, które się wystawia. Jeżeli firma należy do większych, to i samych dokumentów będzie sporo, czasami trzeba przeznaczyć na nie sporo cennej powierzchni.


księgowa
Author: NATO E-3A Component
Source: http://www.flickr.com
Jednak w chwili obecnej można od tego odejść, bo w ostatnich latach obowiązujące przepisy zaczęły się dostosowywać do obecnych możliwości technicznych i ewidencja ewidencja wyposażenia cyfrowa przy spełnieniu kilku warunków będzie jak najbardziej możliwa i dopuszczalna. Rzecz jasna będzie też znacznie wygodniejsza, bo z archiwum firmowego spokojnie mogą zniknąć wszystkie pudła z raportami, rachunkami i fakturami. Co zrozumiałe przejście na elektroniczną archiwizację wiązać się będzie z wdrożeniem odpowiedniego oprogramowania i wykonaniu zmian w organizacji firmy. Będą z tym związane pewne koszty, lecz zalety takiego rozwiązania są tak duże, że w szybkim tempie poniesione nakłady się zwrócą, a firma będzie pracować bardziej efektywnie i wydajnie.

Dziś zdecydowana większość oferowanych systemów typu ERP pozwala na prowadzenie kompleksowej archiwizacji dokumentów pod postacią cyfrową.


faktury online
Author: encuentroedublogs
Source: http://www.flickr.com
Możliwa jest więc pełna obsługa faktur w postaci elektronicznej, łącznie z wysyłaniem ich do klientów przy pomocy elektronicznej poczty, i wysyłanie wszystkich deklaracji do urzędów. Przez to, że praktycznie wszystkie kopie dokumentów dostępne są z poziomu programu, to nie będzie trzeba ich drukować za każdym razem i trzymać w segregatorach. Dla urzędu skarbowego wystarczy, jeśli kopia takich wydruków będzie przechowywana na dysku lub płycie CD, a w przypadku kontroli szybko można będzie do zarchiwizowanych danych sięgnąć. Spora część programów umożliwia także rejestrację i archiwizowanie wszystkich dokumentów jakie się pojawiają w firmie, czy będą to faktury zakupowe, oferty czy na przykład zamówienia. Dzięki temu, że przechowuje się je w formie cyfrowej, to dostęp do nich jest dużo prostszy, poza tym ma się większą kontrolę nad tym, kto i kiedy wykonywał na nich jakieś operacje.