Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak otrzymać trafną poradę prawną i dokąd się po nią udać?

Artykuły

Rozległe polskie prawo lub lęk przed konsekwencjami związanymi z jego nieznajomością powoduje, że duża liczba osób udaje się po porady prawne. W dużych miejscowościach jest zwykle duży wybór kancelarii, są też miejsca, które pomogą rozwiązać problem za darmo. W sieci funkcjonuje również kilka stron czy forów internetowych, na których możemy opisać naszą sytuację czy po prostu zasięgnąć porady i dostać odpowiedź.

Na co się zdecydować kiedy jesteśmy w potrzebie?
kliknij tutaj
Author: Kevin Napper
Source: http://www.flickr.com
Pójście do prawnika, który posiada kancelarię, jest raczej trafnym rozwiązaniem, jeżeli to problem bardzo istotny. Dobrze jest wcześniej popytać pośród znajomych czy rodziny, czy znają prawnika godnego zaufania i kogoś sprawdzonego. Drugi ruch to wpisanie w przeglądarce frazy „porady - zobacz - prawne Kraków”. Spośród wylistowanych kancelarii możemy wybrać kilka możliwości Na przykład to: .

Ostatnim krokiem może być rozmowa telefoniczna. Jeśli kancelaria dobrze traktuje potencjalnego klienta i ktoś po drugiej stronie słuchawki poświęca nam trochę czasu na rozmowę telefoniczną a do tego stara się umówić na pasujący nam dzień, a my jesteśmy usatysfakcjonowani, wybierzmy tę kancelarię - sprawdź kontakt: . Postarajmy się również już podczas rozmowy telefonicznej przedstawić konkretnie kilka istotnych szczegółów, ponieważ może okazać się, że od razu ktoś poprosi nas o przyniesienie dokumentów rodzinnych, aktów własności itp.Na takie spotkanie i poradę prawną zaplanujmy trochę więcej czasu, być może nasza sprawa będzie wymagała sporządzenia stosownych aktów. Przed samym spotkaniem z prawnikiem również postarajmy się zebrać niezbędne materiały, dokonać spisu posiadanych dokumentów, ewentualnie wypisać istotne szczegóły. Spytajmy też uprzednio o koszty.

portale lub fora, na których można zasięgnąć porady (sprawdź więcej) prawnej, funkcjonują na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest taki, że poszukujemy odpowiedzi na własne pytania w zbiorze zinterpretowanych przepisów ułożonych zgodnie z dziedzinami: prawo cywilne, handlowe, karne itp. Stanowi to pewne ograniczenie, ponieważ korzystamy wówczas z gotowych artykułów opisujących dany temat i jesteśmy tu zdani na własne rozumienie problemu. Musimy też pewien zasób pojęć z zakresu prawa, które nas dotyczy. Drugi wariant to prawne forum, na którym możemy umieścić wątek i zadać pytanie, a później czekać na informację zwrotną.
Porady prawne
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Na forach udzielają się wszyscy – studenci, absolwenci. Ale czy możemy powierzyć swoje sprawy i zaufać osobom, z którymi nie mamy personalnego kontaktu? I jaką mamy pewność, że porada, którą uzyskamy, jest dobra, jeśli nikt nie bierze za to odpowiedzialności? A ponad to – forum to raczej miejsce wymiany wiedzy, nikt nie nie sygnuje nam przez internet na przykład umowy kupna-sprzedaży ani aktu notarialnego.

Jednak życie układa się różnie. Jeżeli okaże się, że pomoc internetowa nie jest dla nas wystarczająca, a nie możemy sobie pozwolić na płatne porady prawne Kraków oferuje wiele miejsc, w których możemy uzyskać pomoc bezpłatnie. Takie miejsca często funkcjonują przy wydziale prawa na uniwersytecie lub przy kancelarii parafialnej. Udając się do takiego miejsca mamy pewność, że dostaniemy pomoc i zostaniemy potraktowani konkretnie i profesjonalnie.