Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak poradzić sobie z nabitymi siniakami w czasie krótszym, niż tydzień?

Artykuły

Któż z czytających nie nabił sobie siniaka? Każdy zrobił sobie ich znaczną ilość, w różnych miejscach, na kolanach, ramionach, łokciach, pewnie i na twarzy. Zdają sobie sprawę, jak pospolity może być to kłopot wszyscy, którzy mają pociechy- potrafią nabić sobie siniaka na podwórku, podczas zabawy, w szkole na przerwie, ganiając z kolegami lub koleżankami, albo na zajęciach z w-f. Podobnie osoby, którzy aktywnie wypoczywają, również sami sportowcy, instruktorzy tańca, czy nawet studenci AWF. Czym ogólnie rzecz biorąc jest siniak, dlaczego i jak powstaje, oraz jakie są sposoby nasiniaki?
Siniak, znany również jako krwiak, to skutek mocnego uderzenia lub ucisku na nasze ciało.

Masz ochotę zdobyć świeże informacje na konkretny temat? To obejrzyj www (http://www.ursynow-specjalisci.pl/lekarze-specjalisci/medycyna-pracy/), z pewnością dostarczy Ci ogromną ilość pozytywnych emocji i na długi czas zostanie w Twej pamięci.

Z
siniak
Author: Gui Seiz
Source: http://www.flickr.com
przerwanych naczyń krwionośnych rozlewa się krew i skupia pod skórą. Po dłuższym czasie z zaczerwienienia zmienia swą barwę na siną, aż po żółtawą czy zieloną, do całkowitego zniknięcia. Skąd taka feria barw? Łączy się to z rozkładem hemoglobiny zawartej w krwi, która wydostała się z tkanek, które uszkodziliśmy, np. silnym uderzeniem. Zazwyczaj siniaki są niegroźne, ulegają dosyć szybkiemu wchłonięciu przez nasz organizm, aż o nich zapomnimy. Jedyne, o co powinniśmy się wówczas martwić, to swój wygląd.
Co zatem możemy zrobić, jak już sobie tego siniaka nabijemy?(zobacz link herbapol.poznan.pl/stluczenia-i-siniaki/201-sposoby-na-stluczenia-i-siniaki) Można zmienić sposób ubierania się- osłonić miejsce uderzenia dłuższym rękawem, może założyć dłuższe spodnie, gdy siniak pokaże się na nodze. Może, jeśli niefortunnie uderzymy się w głowę, powinniśmy pomyśleć o założeniu okularów, czy kapelusza. To wszystko na pewno działa, jeśli jedynym naszym zamierzeniem jest jego zakrycie. Ale to trochę tak, jakbyśmy chcieli zamieść nasz problem pod dywan- co prawda nie zauważymy go z zewnątrz, ale on tam dalej jest, może nawet boli. Co zatem, jeżeli chcielibyśmy się zabrać za problem nieco skuteczniej? Otóż najlepszym sposobem będzie użycie maści, która miejscowo zadziała na naszą przypadłość. Czas, który siniak potrzebuje, by się do końca wchłonąć zależy przede wszystkim od czasu, jaki uszkodzone komórki krwi będą potrzebowały na wchłonięcie się do krwiobiegu. Przydatne więc będą maści, o cechach mających korzystny wpływ na krążenie obwodowe, będą działać przeciwzapalnie czy przeciwkrzepliwie, jak np. Arcalen (herbapol.poznan.pl). Przyspieszą wchłanianie się uszkodzonych komórek krwi, polepszą krążenie. Więc może, zamiast tylko zakrywać obite części ciała, warto sięgnąć po leczniczą maść i przyspieszyć gojenie się zasinionego miejsca.