Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak poradzić sobie z samochodem jeśli wystąpi awaria lub wypadek, podstawowe zastosowanie lawet

Artykuły

Awaria albo wypadek pojazdu może spotkać każdą osobę, i jeśli wydarzy się już coś takiego, to konieczne będzie przeholowanie zepsutego albo uszkodzonego pojazdu. Przeważnie wykorzystywane są do tego celu lawety, na jakie można załadować samochód i przewieźć go na docelowe miejsce. Typowa laweta jest niewielką ciężarówką, jaka w miejsce paki załadunkowej posiada otwartą platformę. Bezwzględnie musi być wyposażona w wyciągarkę, dzięki której można będzie wciągnąć pojazd na platformę, a tam będzie on dokładnie przymocowany za pomocą lin i klinów, żeby się nie zsunął.


laweta
Author: Jon Collins
Source: http://www.flickr.com
Autolawety dość często mogą też służyć jako drogowe pomoce, przyjeżdża nim na miejsce awarii doświadczony mechanik, i jeżeli tylko będzie taka możliwość, to spróbuje on naprawić pojazd. Jeśli się powiedzie, to właściciel sam odjedzie, a jeśli nie, to trzeba będzie zawieść pojazd do jakiegoś warsztatu. W związku z tym że zamówienie lawety trochę jednak kosztuje, bo kwoty zaczynają się od paru złotych za przejechany kilometr plus opłata początkowa, to warto pomyśleć o tym, aby wykupić assistance wraz z ubezpieczeniem pojazdu. Zależnie od wariantu obejmuje on różne zdarzenia, a koszty jego kupna są na tyle nieduże, że wszystko się zwróci już po pierwszym przymusowym holowaniu.


Głównym zastosowaniem lawet stała się pomoc drogowa, i tam też są one przeważnie użytkowane - zobacz laweta od RDrent Szczecin. Ale nie jest to jedyny sposób ich wykorzystania, bowiem można przewozić na nich przykładowo maszyny budowlane, płaskie pakunki czy nawet przyczepy (przyczepy 2 osiowe) kempingowe i łódki. Ze względu na coraz większy import używanych pojazdów z krajów zachodniej Europy lawety są bardzo często używane właśnie do przewożenia takich aut. Tak więc jeżeli ktoś chce chciał sprowadzić używany samochód, który z jakiś powodów nie może jeździć po ulicach, to najlepszym wyjściem będzie dla niego autolaweta wynajem szczecin. Po załatwieniu niezbędnych formalności kupiony pojazd będzie załadowany u sprzedającego na lawetę, a później podczas kilku dni zawieziony do kupującego.