Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak pozbyć się kreta z ogrodu

Artykuły

Kret, który zamieszkał na naszym podwórku może w krótkim czasie go zniszczyć. Nic więc dziwnego, że sporo osób stara się go pozbyć. można to uczynić?

kretowiski
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Wyszukując jedzenia kret wykopuje tunele. W krótkim czasie na naszym trawniku czy polu może pojawić się około siedemdziesięciu kopców. Nic dziwnego, że nikt nie chce, aby jego podwórko bądź trawnik został pokryty mnóstwem kopców. Nie prezentują się one zachęcająco, do tego w czasie tworzenia podkopów kret jest w stanie wyniszczyć korzenie roślin. Krety można zaliczyć do zwierząt które znajdują się pod ochroną, nie należy więc zastosować żadnych środków, które spowodują ich śmierć.

Z pewnością zajmują Cię inne informacje (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/). Z przyjemnością zapraszamy Cię do naszego kolejnego artykułu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Należy tylko kliknąć w link.

Ogrom osób poszukuje więc rozwiązań, które będą w stanie wypłoszyć te zwierzęta z działki. Jednym ze sposobów jest siatka na krety (ile kosztuje siatka na krety), która zabezpiecza trawę. Siatka na krety musi być zastosowana przed wysianiem trawy. Najczęściej twórcy są w stanie zaproponować siatki zabezpieczające przed kretami zrobione z tworzywa sztucznego. Zabezpieczają on trawnik nie tylko przed kretami, ale także przed nornicami, które są wstanie zrobić nie mniejsze szkody od kretów.

Wiele osób pragnie odstraszyć krety także przeróżnymi sposobami. W sprzedaży pojawiły się nie tylko siatki na krety , ale również solarne systemy dźwiękowe, które wibrują i emitują ultradźwięki, które naprawdę dobrze je odstraszają. Są oczywiście rośliny, których zapachu krety nie będą tolerowały. Rośliny te można sadzić w pobliżu miejsca, gdzie mamy warzywa, które będziemy chcieli mocniej chronić. Do roślin które odstraszają kretymożemy zaliczyć niezwykle modne kwiaty jednoroczne - aksamitki. Wydzielają one niezwykle mocny zapach, którego krety nie lubią. Wysiewamy je niedaleko rządków marchewki, cebuli, na rabatach z roślinami cebulowymi.Warto także sadzić czosnek ozdobny. Jego intensywny zapach także nie jest tolerowany przez krety. Czosnek sadzimy wśród roślin, które wymagają słonecznego miejsca. Barierą zabezpieczającą ogród przez kretami może być również aromatyczna bazylia. Przygotowaną wcześniej rozsadę bazylii wysadzamy gęsto wokół roślin, które chcemy szczególnie ochronić przed tymi szkodnikami. Jak więc widać jest wiele metod, które możemy zastosować do ochrony przed kretami.