Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak prosto wykonać atrakcyjne meble ze skrzynek?

Artykuły

Znaleźliśmy piękne mieszkanie, wykończyliśmy wnętrza, ale zabrakło nam środków na kupno mebli? A może nie chcemy mieć oklepanych mebli, które są na wielką skalę sprzedawane w sklepach? Meble ze skrzynek mogą być wartą przemyślenia opcją.
Jeśli tak, wystarczy nam nasza wyobraźnia i odrobina kreatywności.

tworzenie mebli ze krzynek
Author: Judi Cox
Source: http://www.flickr.com
Aby meble zrobione ze skrzynek stało się rzeczywistością, wystarczy parę trików. Skrzynki – zwykłe, drewniane sprawdzają się doskonale w różnych wystrojach. Niżej przedstawiamy poradnik (zobacz poradnik pracownika wypowiedzenie) „zrób to sam”. Nim zaczniesz działać nad przygotowaniem swojej wymarzonej szafki przygotuj:

1. Drewniane skrzynki – wyczyszczone z wszystkich zabrudzeń.
2. Papier ścierny – do wyczyszczenia i wyszlifowania boków skrzynek, żeby później nie wbijały się nam w ręce drzazgi.
3. Rękawiczki gumowe – zabezpieczamy ręce przed poranieniem/drzazgami.
4. Transparentny lakier/impregnat do drewna, pędzle – po oczyszczeniu skrzynek i wygładzeniu papierem ściernym zabezpieczamy je lakierem. Dzięki temu łatwiej zetrzemy z nich kurz i zachowamy w czystości.
5. Kolorowe farbki olejne (dodatkowo) – do wykończenia skrzynek, pomalowania ich w nasze ulubione barwy.

kolorowe skrzynki
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zgromadzimy już konieczne przedmioty/materiały, warto rozpocząć działanie. Najpierw postarajmy się osłonić naszych dłoni i stroju – najlepiej wybrać strój roboczy, lub stare ubranie, którego w przypadku ubrudzenia nie będzie nam szkoda wyrzucić. Chwytamy skrzynkę, czyścimy z różnych zabrudzeń, nierówności szlifujemy papierem ściernym. Jak już skończymy malujemy ją transparentnym lakierem i zostawiamy do wyschnięcia. W sytuacji gdy chcemy meble w naturalnym kolorze drewna, nasza praca nie wymaga nic więcej już w tym momencie.

Chcemy kolorowego wnętrza? Kiedy skrzynka wyschnie malujemy w nasze wybrane kolory pewne drewienka. Kiedy pomalujemy już odpowiednią ilość pozostaje nam tworzenie z nich mebli – stolika na kawę, regału na książki, a może po prostu półeczki na upominki.