Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak przebiega resekcja rękawowa żołądka i w jaki sposób wygląda zabieg na balon żołądkowy?

Artykuły

Resekcja rękawowa żołądka to w dzisiejszych czasach całkiem nowy i wyszukany zabieg, który nie jest jeszcze aż tak znany. Niemniej jednak jest on współcześnie przeprowadzany coraz częściej, albowiem cechuje się dużą efektywnością i praktycznością. Na czym polega ten zabieg?

Polega on na usunięciu około 85 procent żołądka , jaki jest usuwany za sprawą szczególnych urządzeń poza organizm.

Czy masz ochotę poznać ten temat od innej strony? Nic prostszego - zwyczajnie kliknij ten link, ponieważ więcej zobaczysz tu (https://ortodoncjabecker.pl/category/rodzaje-aparatow/).

Naturalnie zmniejszenie objętości żołądka sprawia, iż pacjent nie może przyjmować tak dużej ilości pokarmów jak przedtem. Wobec tego zabieg ten jest niezmiernie skuteczny jeśli chodzi o leczenie otyłości, bowiem można rzec, że daje on na pewno najwięcej korzyści i cechuje się najlepszą efektywnością.

żołądek
Author: Hey Paul Studios
Source: http://www.flickr.com
Zabieg ten znany jest dziś także jako balon żołądkowy. Jeżeli chodzi o samą formę zrealizowania zabiegu to trwa on najczęściej mniej więcej 90 minut i jest realizowany w znieczuleniu ogólnym. Po zrealizowaniu zabiegu konieczne jest zostanie w szpitalu przez kilka dni, aczkolwiek pożądane byłoby dodać, że chory dopiero po kilku tygodniach może powrócić do kompletnej aktywności. Zaraz po zabiegu możliwe jest wystąpienie bólów w okolicy jamy brzusznej, jednak jest t rzecz zupełnie oczywista, jaką nie należy się niepokoić. Po zabiegu w ciągu 24 godziny powinno się dodatkowo wykonać zdjęcie rentgenowskie, bo pozwala ono ocenić rezultaty dokonanego zabiegu.

żolądek
Author: Hey Paul Studios
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna taki zabieg musi być zrealizowany przez profesjonalnych, doświadczonych oraz wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, jacy posiadają szerokie doświadczenie i wysokie kwalifikacje. Nie każdy też może być poddany takiemu zabiegowi. Pomimo tego, że jest on przeznaczony do kurowania otyłości, to zabieg ten jest przykładowo poświęcany pacjentom, którzy nie zauważali widocznych rezultatów w trakcie leczenia za pomocą regulowanej opaski żołądkowej.

Jeżeli sądzisz, że ten artykuł jest warty uwagi, to kliknij także ten odnośnik - równie interesujące informacje znajdują się w najświeższym wpisie (https://www.e-herbata.pl/herbaty-zielone-japonskie-c-37.html).


W dzisiejszych czasach masa klinik proponuje realizację tego zabiegu, więc jeśli zastanawiasz się nad tym, czy ów zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni to należałoby zdobyć na jego temat jeszcze więcej informacji, oraz także skonsultować się z lekarzem, jaki naturalnie stwierdzi czy dokonanie tego zabiegu u Ciebie jest prawdopodobne.