Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak sprawić, by nasz ogród rozkwitał na wiosnę?

Artykuły

Najnowsze tendencje w tworzeniu miejsc zieleni wyznacza przede wszystkim ekologia. Na topie jest teraz naturalność i swoboda w ogrodach, a kreatorzy twierdzą, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym ciekawszy efekt zostanie osiągnięty. Naturalny ogród nie powinien stanowić kopii natury, a dawać poczucie obcowania z nią.

Jeśli większość czasu spędzamy w dużym mieście i brakuje nam tlenu, który produkują rośliny, sprawienie sobie ogrodu, będzie opcją idealną. Najlepiej zacząć od wpisania w wyszukiwarkę usług, których poszukujemy i miasta, np. firmy ogrodnicze warszawa.
Funkia
Author: SleepingBear
Source: http://www.flickr.com/photos/sleepingbear/259327812/
Najnowsze tendencje w zakładaniu ogrodów propagują styl ekologiczny - ogród (więcej przeczytasz pod adresem http://www.projektoskop.com/13-programy-do-projektowania-ogrodow/) ma być zbudowany w zgodzie z naturą. Obok naturalnych, często dzikich roślin, popularnością cieszą się takie materiały, jak kamień i drewno. Odrzucamy zaś wszystko, co sztuczne, czyli z plastiku lub szkła. Dzikie rośliny robią obecnie zawrotną karierę. Projektanci używają jej często w połączeniu z eterycznymi i delikatnymi trawami ozdobnymi, lub sadzą samodzielnie, naśladując naturę np. pośród żwiru. Rabatki kwiatowe przybierają dzięki temu bardzo naturalny wygląd, przypominając dzikie łąki. Projektanci, nie stronią od budowania warzywniaków, rabat ziołowych, winnic, czy piwniczek w skarpach. Istotne miejsce zajmują kompostownik i sad. Coraz częściej zakłada się zielone miejsca przyjazne również dla zwierząt. W tym celu należy powiesić w ogródkach budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Stosujemy również nowe przyjazne dla środowiska tworzywa, używamy baterii solarnych i dbamy o bioróżnorodność.Obok naturalnej roślinności, w nowoczesnych ogrodach, często pojawia się element wody. Skupiające uwagę kaskady, strumyki, oczka wodne oraz stawy, doskonale wyglądają z ozdobnymi trawami. Woda uspokajająco szemra, malowniczo odbijając w swoim lustrze piękne pejzaże. Oczka wodne są bardzo często faliste, ozdobione kamieniami. Odchodzimy od geometrycznych układów, które wymagałyby wzmożonego wysiłku, wszystko ma sprawiać wrażenie namalowanego przez naturę. Jeśli zatem chcemy sprawić sobie zieloną oazę w środku tłocznej metropolii lub mamy już ogród, który wymaga renowacji, najlepiej zwróćmy się po pomoc do ekspertów. W tym celu możemy skorzystać z bogactwa internetu, wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie wyrazy, np. projekty ogrodów.