Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak troszczyć się o ogródek na wiosnę?

Artykuły

Wiosną wszyscy budzimy się do życia – mamy więcej sił oraz entuzjazmu do podejmowania nowych zadań, chętnie spędzamy czas na dworze oraz czujemy się radośniejsi. Także ogrody zaczynają rozkwitać, zarazem domagając się zabiegów pielęgnacyjnych, by pięknie wyglądać oraz cieszyć nasze oczy podczas wiosennych, a potem letnich przechadzek. Co wobec tego powinniśmy zrobić, by nasz przydomowy ogródek był ogrodem z marzeń?
zadbany ogród
Author: Rob Bertholf
Source: http://www.flickr.com
Prace możemy zacząć już w marcu. Wystarczy, aby roztopił się śnieg i było odrobinę cieplej, a będziemy mogli sprzątać swój ogród. Na początku usuwamy wszelkie zabezpieczenia przed śniegiem i mrozem, na przykład okrycia ochronne z bylin. Aby róża odżyła, dobrze ją przyciąć, a także posadzić nowe drzewa albo krzewy, zwłaszcza te z owocami. Nic nie daje takiego uśmiechu jak wiśnia bądź jabłko zerwane ze swojego ogrodu. Jeżeli mamy szklarnię, możemy w niej zasadzić sałatę, by już za parę tyg móc rozsmakować się w wiosennej kanapce.

Może Cię również zainteresować:

w przydomowym ogrodzie
Author: Freddy Libéral
Source: http://www.flickr.com
Do gruntu natomiast można już zasiać rzodkiewkę, koper, marchew lub kalarepę. Razem z nadejściem kwietnia podcinamy krzewy iglaste, odnawiamy trawniki i przyszykowujemy rabaty na posadzenie następnych roślin. Do ziemi można w kwietniu posadzić cebulę, groch, buraki i koper, w zależności od tego, co chcemy uprawiać. Jeśli zaś lubimy świeże kwiaty w domu w ciągu całego lata, można już zasadzić kwiaty jednoroczne. Maj to miesiąc równie intensywnej pracy, gdyż wszystko, co dotychczas uprawialiśmy w szklarni bądź nasze rośliny, jakie posadziliśmy na parapecie, można przesadzić do gruntu.

Czy podniesiona w tym materiale sprawa nie przykuła Twojej uwagi? Jeśli tak, to ponadto wejdź na ten odsyłacz - szalenie zalecamy tę ofertę (https://zielonaprzestrzen.pl/zielen-publiczna-projekt-realizacja/).

To nade wszystko pomidory i papryka, najchętniej uprawiane w ogrodach i na działkach.Pamiętajmy, iż należy przykryć sadzonki, inaczej przymrozki mogą je zniszczyć. Oprócz tego można posadzić rośliny owocowe, jak również – co istotne – przyszykować kompost, by należycie zasilać nasze sadzonki, które będą zdrowo rosnąć i silnie wyglądać. Pielęgnacja ogrodów wymaga wiele pracy, jednakże gwarantuje też ogrom przyjemności, gdy zobaczymy rezultaty swoich działań - strona www.

Pięknie przystrzyżona trawa, rozkwitające kwiaty i kiełkujące roślinki bez wątpienia będą nas cieszyć, szczególnie gdy wyciągniemy się na kocu albo na hamaku i będziemy mogli spokojnie przypatrywać się, jak niesamowicie wszystko wygląda.