Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak uniknąć pożarów domów?

Artykuły

Wielokrotnie dowiadujemy się o rozmaitych pożarach budynków, w tym domów mieszkalnych. Najstraszniejsze jest to, iż w pożarach tych nierzadko giną ludzie. Jednak prawdą jest, że bardzo wielu z nich można bez wątpienia uniknąć. Powinniśmy więc przekonać się, w jaki sposób zapobiegać różnorakim wypadkom powodowanych ogniem.


alarm przeciwpożarowy
Author: Ben Schumin
Source: http://www.flickr.com
W głównym stopniu w każdym obiekcie, szczególnie użytku publicznego, musi znajdować się instrukcja ppoż. Niezbędna instrukcja powinna być niezwykle pomocna i w niejednym przypadku powinna nas ochronić przed przykrymi okolicznościami, a jednocześnie umożliwić zdobyć wiedzę dotyczące odpowiedniego zachowania w przypadku pojawienia się pożaru. Pomocny będzie także sprzęt PPOŻ.

Musimy wiedzieć, że zarówno w mieszkaniu, a także w biurze czy pomieszczeniach publicznych, w bardzo łatwy sposób można każdego dnia zapobiegać pożarom. Przede wszystkim nie należy wrzucać niedopałków od razu do kosza na śmieci. Jeśli palimy papierosy w środku budynków, musimy wyrzucać pozostałe niedopałki, popiół oraz spalone zapałki. Nigdy tutaj > przeczytaj więcej tutaj nie powinniśmy pozostawiać ich w zasięgu ręki dzieci.

Identyczne reguły obowiązują w mieszkaniach. Jeśli palimy papierosy, nigdy nie należy palić w łóżku. Wszelkie zapałki czy zapalniczki musimy trzymać daleko od dzieci. Nie możemy przechowywać w obiektach mieszkalnych łatwopalnych substancji, jak również stosować łatwopalnych produktów do usuwania plam.

Raz na rok powinniśmy kontrolować system ogrzewania, jeśli posiadamy elektryczne ogrzewanie. Trzeba także w odpowiedni sposób wyciągać wtyczki z kontaktu i na pewno nigdy nie możemy zastępować bezpiecznika domowej metody urządzeniem. W przedsiębiorstwach tego rodzaju usługi BHP Warszawa (kontynuuj) są standardem, a w zaciszu domowym często o to nie dbamy.

We wszelkich obiektach, gdzie ryzyko powstania pożaru jest największe, powinny być przechowywane koce przeciwpożarowe lub też gaśnice.pożyteczne informacje - (kliknij www.jeger.pl/pl/lakiery-i-woski-do-efektow-dekoracyjnych/248-jeger-lakier-zabezpieczajacy-matowy-5902166630082.html)W budynkach, w jakich codziennie przebywa bardzo dużo ludzi, koniecznie powinny być zamontowane urządzenia do wykrywania dymu.

Oczywiście w bardzo wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie przeciwdziałać pożarom, jakie powstają z wielu powodów, nie tylko przez niewłaściwe działania ludzi. Należy jednak zachować odpowiednią ostrożność czy zdrowy rozsądek i można uniknąć niebezpiecznych zdarzeń - .