Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak uprawia się chryzantemy? Jak to robią najlepsi? Jakiego rodzaju są warunki dobrej uprawy?

Artykuły

Chryzantema jest w stanie dorastać nawet do 2 metrów wysokości, zaś je okres kwitnięcia przypada na okres od sierpnia do końca listopada. Chryzantemy uprawia się na rabatach, w donicach czy na murkach. Jest to roślina dość wymagająca, potrzebuje więc dużej ilości substancji odżywczych, lub glebę żyzną, piaszczysto gliniastą, wartość pH powinna mieć od 7 do 8. Najbardziej piękne chryzantemy rosną w odpowiednich miejscach, jak uprawy w miejscowości Praszcze.
Chryzantemy doniczkowe
Author: Verity Cridland
Source: http://www.flickr.com
W takich miejscach doskonale zdają sobie sprawę, jak trzeba uprawiać najlepsze chryzantemy - (sprawdź chryzantemy doniczkowa). Tam opiekę rozpoczyna się już w październiku. Nim posadzone są rośliny, jakie będą zimować, glebę powinno się nawozić obornikiem albo innym nawozem organicznym. Jeśli także o tym myślimy, to bez problemu nabędziemy tego rodzaju nawozy w każdym ze sklepów ogrodniczych. W marcu pobierane są sadzonki o długości sześciu ośmiu centymetrów i umieszczanie w lekkim podłożu. Najczęściej umieszczane są w skrzyneczce ustawionej w szklarni.W kwietniu przepikowuje się ukorzenione sadzonki do doniczek o niezbyt dużej średnicy. W czerwcu młode rośliny sadzi się w rzędach 35-35 cm, zaś w połowie lipca i sierpnia należy przyciąć wierzchołki roślin. Z początkiem października przesadzane są w miejsce docelowe w gruncie lub do doniczek. Chryzantemy - (sprawdź chryzantemy średniokwiatowe) należą do rodziny astrowatych, liczą aż pięćdziesiąt gatunków. Występują najczęściej na terenach Chin, Korei i Japonii. Dzięki pracy hodowców możemy wybierać spośród bogatej gamy kolorów, kształtów a także rozmiarów chryzantem. Są więc maleńkie formy kuliste oraz gwieździste koszyczki, a także dość duże pojedyncze kwiaty. W ogrodnictwie najbardziej popularne i cenione są odmiany wielkokwiatowe.


chryzantemy
Author: ProFlowers
Source: http://www.flickr.com
Zaliczamy do niej różne typy, na przykład chryzantemy rabatowe, jakie są dość odporne na niskie temperatury i nadające się do uprawy w gruncie, można również wspomnieć o takich odmianach, jak chryzantemy doniczkowe oraz chryzantemy na kwiat cięty. W naszym klimacie chryzantemy niezwykle rzadko zimują, tak więc uprawiane są najczęściej jako rośliny jednoroczne. Do uprawy w gruncie są przeznaczone jedynie odmiany o małych i średnich kwiatach, jakie różnią się pomiędzy sobą odpornością na mróz. Mogą one osiągnąć wysokość 30-100 cm, zaś ich kwitnienie przypada na okres od sierpnia do listopada. Chryzantemy to rzeczywiście cudowne kwiaty, ale swoje walory dopiero pokazują, jak są odpowiednio uprawiane.