Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak urządzić swój dom? Czy dobrze kupić gotowy projekt czy raczej zdecydować się na wynajęcie architekta?

Artykuły

Nie da się zaprzeczyć, że budowa swojego domu to nie lada wyzwanie - wie o tym praktycznie każdy, kto przynajmniej raz podjął się tego rodzaju zadania. Nawet nie zdajesz sobie obecnie sprawy, jak wiele różnego rodzaju decyzji będziesz musiał podjąć - i niezwykle często okaże się, że są to decyzje w sprawach, o których tak naprawdę nie masz najmniejszego pojęcia. Jeśli czujesz się bardzo niepewnie, oczywiście zawsze możesz zaangażować specjalistę i to jemu powierzyć wykonywanie takich zadań - w takich wypadkach musisz jednakże liczyć się ze sporymi kosztami, a przecież nie od dzisiaj wiadomo, iż stawianie domu potrafi pochłonąć właściwie każde pieniądze, więc dodatkowe koszta tak naprawdę nikomu nie są na rękę. Co więc wybrać, na co konkretnie się zdecydować?


Jest to oczywiście ciężkie zagadnienie, jednak postaramy się nieco Ci pomóc i rozwiać Twoje największe wątpliwości.
tworzenie projektu
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com

Przede wszystkim należy rozpocząć od projektu domu - możesz kupić gotowy projekt albo zdecydować się na zaangażowanie specjalisty - architekta, który przygotuje specjalnie dla nas projekt naszego przyszłego domu. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie oczywiście ma swoje wady i plusy. Za wyborem pierwszej opcji zdecydowanie przemawiają przede wszystkim koszta - kupno gotowego projektu domu potrafi być kilkukrotnie tańsze niż wynajęcie architekta. Jednocześnie w tego rodzaju projektach nie będziesz mógł dokonywać zmian - musisz zatem przyjąć dokładnie taki projekt, jaki zakupisz.

Jeśli intryguje Cię niniejszy artykuł, to bez ociągania kliknij tu i zobacz ponadto inny tak samo absorbujący polecany artykuł.

Z drugiej strony wynajęcie architekta bez wątpliwości będzie kosztowało o wiele więcej - duart.info/oferta/.

Nawet jeśli zdecydujesz się na to, żeby projekt Twojego domu przygotował architekt Konstancin Jeziorna, a nie na przykład architekt z Warszawy, i tak cena jego usług praktycznie powali Cię na kolana. Z drugiej strony takie rozwiązanie jest idealne dla tych wszystkich, którzy mają określoną wizję swojego przyszłego domu i chcą wprowadzić ją w życie - w takich wypadkach architekt Konstancin Jeziorna oczywiście będzie najlepszym wyborem (Konstancin Jeziorna - architekt).


Niezależnie od tego, na co konkretnie się zdecydujesz, musisz pamiętać, aby dobrze przemyśleć swoją decyzję - w współczesnych czasach budowanie domu jest nie lada wyzwaniem, dlatego na pewno musisz się do tego zadania poważnie przygotować. Jeśli rozważysz porządnie wszelkie za i przeciw, posprawdzasz skrupulatnie oferty wszystkich architektów w mieście i obejrzysz gotowe projekty, na pewno podejmiesz właściwą decyzję.