Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Artykuły

Bez względu na to, czy przeprowadzka odbywa się do mieszkanka wynajmowanego czy własnego, zawsze jest tak samo stresująca. Aby nie pozostała złym wspomnieniem, dobrze jest się do niej odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności oceń własne możliwości. Początkowym krokiem winna być stanowcza decyzja, czy do transportu sprzętów jak też domowego ekwipunku pragniesz zatrudnić specjalistyczną firmę, czy załatwić prywatny przewóz. O ile wybierzesz firmę, pamiętaj o tym, ażeby stworzyć spis transportowanych rzeczy, by w razie utraty któregoś z nich bez kłopotu móc dochodzić swych praw.

transport mebli
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com
Koszty tego rodzaju usług wahają się zależnie od miasta a także wielkości najętej ekipy. Na przykład będzie to około 100 zł za godzinę w Warszawie albo 120 zł za godz. w Poznaniu (brygada 3-osobowa). W większości wypadków usługę rezerwuje się z przynajmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Aby znaleźć odpowiednią firmę w swym mieście wystarczy w wyszukiwarkę wpisać: przewóz mebli Poznań i kliknąć w link dotyczący przewozu mebli w Poznaniu. Dobrze jest również sprawdzić, czy wszystkie twe rzeczy zmieszczą się w nowym domu, czy może będziesz zmuszony z czegoś zrezygnować. Celowe przy tym jest zrobienie prostego planu jak też rozrysowanie na nim rozkładu sprzętów itp.

Kiedy minie euforia związana ze zmianą miejsca zamieszkania, z reguły zaczynają się pierwsze „schody”. Nieświadomi liczby posiadanych rzeczy wpadamy w histerię, gdy przychodzi do ich pakowania, a przecież wcale nie musi tak być! Poniżej nieco rad: Najmniej potrzebne przedmioty, takie jak np. dekoracje, pamiątki – jednym słowem wszystko to, bez czego obejdziesz się do czasu przenosin – rozpocznij pakować odpowiednio wcześniej (najlepiej już parę tygodni przed). Nie zapomnij szczegółowo opisać wszystkich kartonów (najodpowiedniej zwięzłymi hasłami w rodzaju: „zabawki”, „odzież” itp..). Szczególnie tyczy się to tych kartonów, do których kładziesz szkło.Najbardziej przetestowanym sposobem jest pakowanie ekwipunku poszczególnych wnętrz po kolei – wówczas możesz mieć pełne przekonanie, że nic się nie pomiesza i nie zginie.

Jak uważasz? Czy opisywany temat jest zajmujący? Jeśli tak, to kliknij w odsyłacz i przeczytaj praktyczne informacje (http://www.biuroinwest.pl/) - wciągną Cię całkowicie.

Nikt nie chce, żeby w czasie przeprowadzki cokolwiek uległo zniszczeniu, dlatego tak ważne jest, by zatroszczyć się o należyte zabezpieczenie przedmiotów, które potrzebujesz przewieźć. Książki bez problemu można powkładać do kartonów, jednak już dla przykładu akcesoria kuchenne, takie jak: kieliszki, miski czy sztućce powinieneś dokładnie owinąć – dobrze sprawdzi się tutaj nie jedynie „babciny” sposób w formie gazety, lecz też narzucenie na nią tzw. folii bąbelkowej. Warto owinąć nią też odbiornik telewizyjny, monitor albo inne delikatne przedmioty.