Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jakie formalności i dokumenty są konieczne podczas zakupu mieszkania z rynku wtórnego na kredyt.

Artykuły

Droga którą musi pokonać przyszły posiadacz mieszkania wcale nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli będzie się przy tym chciało posiłkować kredytem.
Ale nawet przy zakupie za gotówkę od pewnych rzeczy się nie ucieknie, tyle że się nie będzie miało styczności z żadnym bankiem. A ponieważ banki mają sporo wymagań w stosunku do kredytobiorców, to trzeba im dostarczyć sporo dokumentów związanych z dochodami i znalezioną nieruchomością.

Opracowane tu wiadomości zainspirowały Cię tak bardzo, że pragniesz czytać więcej? Zachęcamy zatem do kolejnej strony. Tam czeka kompleksowe opracowanie (https://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/urzadzenia-alarmowe-i-pomiarowe/dzwon-alarmowy-wodny-model-f-2-g-2/).

Przede wszystkim konieczne będzie przedstawienie zaświadczeń o dochodach, w oparciu o które będzie obliczona kredytowa zdolność. Sprawdzana jest również historia kredytowa w BIK, żeby całościowo ocenić stan potencjalnego klienta. Jeśli to wszystko przejdzie się pozytywnie, to następnym etapem będzie nieruchomość.


sprzedaż
Author: Filip Maljković
Source: http://www.flickr.com


Przy mieszkaniu z rynku wtórnego wymagany będzie operat szacunkowy Bielsko, który daje informację o tym, ile będzie ono rzeczywiście warte (sprawdzony operat szacunkowy Kraków). W oparciu o ten dokument bank wyznacza największą kwotę kredytu, która będzie możliwa do otrzymania, przede wszystkim będzie tu chodzić o zabezpieczenie na hipotece. Wycena przeprowadzona być musi przez uprawnioną do tego osobę, niektóre banków jeszcze wymagają, aby rzeczoznawca Bielsko-Biała znajdował się na ich liście (dobry rzeczoznawca Bielsko-Biała).

Czy zszokował Cię prezentowany tekst? Żeby poznać temat kliknij tu oraz poznaj więcej szczegółów - z pewnością będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Obecnie sporządzenie takiego operatu będzie kosztować kilkaset złotych, a czas czekania na dokument zależy w dużej mierze od tego, ile pracy będzie miała osoba która go robi.
Przy niewielkich kwotach kredytu czasami banki stosują procedurę uproszczoną, to znaczy wartość nieruchomości jest szacowana w przybliżeniu przez ich pracowników.