Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jakie mamy rodzaje masażu, jak oddziałują na nasze ciało? Jaki masaż jest najbardziej korzystny dla naszych potrzeb?

Artykuły

Masaż musi rozluźnić i odprężyć określone partie ciała. Dzieje się tak, ponieważ ulega poprawie przepływ krwi, a to wpływa na uśmierzenie dolegliwości i poprawia ogólne samopoczucie. Jest kilka typów masaży, mogą się różnić technikami i kolejnością ich stosowania.


masażystka
Author: http://sxc.hu/
Source: http://sxc.hu/
Masaż klasyczny jest najbardziej popularną formą masażu. W jego obrębie możemy wyróżnić masaż leczniczy, relaksacyjny oraz pobudzający. Mogą się różnic intensywnością oraz formą. Masaż relaksacyjny musi być robiony delikatnie powolnymi długimi ruchami. Mają one na celu uspokojenie i wyciszenie pacjenta. Jego najważniejsze założenia to relaksacja, ”naprawienie” organizmu. Masaż relaksacyjny z różnymi olejkami nazywa się masażem aromaterapeutycznym.

Można takie olejki wcierać w ciało lub rozpylać je w powietrzu. W zależności od stosowanej kompozycji zapachowych olejków, terapia będzie działać relaksacyjnie oraz uspokajająco. Do masażu leczniczego można zaliczyć również masaż rehabilitacyjny. Ma on związek z różnymi technikami rehabilitacji, które są wykonywane w ramach terapii po urazie, operacji lub wypadku. Jedną z metod leczniczych jest masaż segmentarny.odwiedź polecaną stronę wwwTo masaż który opiera się na powiązaniach między pasmem skóry, tkanki podskórnej, a równocześnie tkanką mięśniową. Masaż izometryczny to jedna z rodzajów masażu rehabilitacyjnego. Polega on na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego. Dzięki temu rozwija się nasza masa, zwiększa siła mięśniowa. Odnajduje zastosowanie u chorych z zanikami mięśniowymi, a jednocześnie u sportowców, jacy planują poprawić swoją masę mięśniową. Bardzo popularny i często stosowany jest masaż sportowy.


masażysta
Author: Ludovic ETIENNE
Source: http://www.flickr.com
Moc różnych technik należy dostosować do indywidualnych oczekiwań sportowca, a również rodzaju dyscypliny sportowej, jaką zawodnik uprawia. Najważniejszy cel masażu sportowego to zapobieganie objawom patologicznym, mogą one się pojawić przez dość spore i długotrwałe przeciążenia. A pojawiają się często w sporcie wyczynowym. Wszystkie te rodzaje, a także pozostałe najlepiej przeprowadzać w specjalnym salonie, jak nasz warszawski salon masażu .

Zaabsorbował Cię analizowany w tym miejscu wątek i szukasz poza tym uzupełniających danych? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie!

To sprawia, że mamy gwarancje, że masaż będzie wykonany fachowo, bezpiecznie, a my będziemy cudownie wypoczęci oraz zrelaksowani. To faktycznie najważniejsze zadanie masażu, tak więc pamiętajmy, by wybierać najlepsze miejsca do masażu.