Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jakie produkty uwzględnić przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka?

Artykuły

Narodziny dziecka to bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica, w szczególności, jeśli to pierwsze, długo wyczekiwane dziecko. Rodzice dbają, by przygotować dla malucha odpowiednią wyprawkę i zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria, które ułatwią im codzienną pielęgnację. Co może być przydatne?


spacer
Author: X-Lander
Source: X-Lander
Oczywiście przyda się między innymi smoczek, bez jakiego ciężko wyobrazić sobie utulenie noworodka do snu. Smoczek uspokaja dziecko, powoduje, że czuje się ono bezpiecznie, tak, jak gdyby cały czas ssało pierś matki. Trzymany jest w buzi, stąd też powinien być wyprodukowany z odpowiedniego materiału.

Chcesz chłonąć dalej zajmującą treść? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj (www.artimbo.pl/altany-drewniane,g19.html) na następnej podstronie.

Udostępniane w sprzedaży są zarówno smoczki kauczukowe, jak i te wykonane z silikonu (oferta sklepu www).

Kauczuk powoduje, że smoczek jest miękki i plastyczny, a równocześnie najbardziej przypomina ciało matki, dlatego dzieci bez problemu umieszczają je w buzi. Wraz z wykształceniem się ząbków, warto wymienić smoczek na twardszy, chociażby wyprodukowany z silikonu, aby wpływać korzystnie na rozwój aparatu mowy.

dziecko
Author: Primavika
Source: Primavika
Gdy urodzi się nam dziecko warto zaopatrzyć się również w wózek. Najlepiej zdecydować się na model wielofunkcyjny, który będzie wykorzystywany również wtedy, gdy noworodek podrośnie. Wózek powinien być wygodny, zarazem dla dziecka, jak i dla matki (w obsłudze). Winien być łatwy w obsłudze – łatwo się rozkładać i składać. Materiał, z jakiego przygotowany jest produkt powinien być solidny, nie przemakać i być odporny na działanie czynników zewnętrznych. Tak samo koła wózka, muszą być solidne i zwrotne. Dość przydatnym elementem, w szczególności wówczas, gdy noworodek ma już braciszka bądź siostrzyczkę jest dostawka. Dostawki do wózka to elementy, dzięki którym można przyłączyć do kupionego wózka siedzisko i podnóżek dla kolejnego dziecka, bez potrzeby zaopatrywania się w następny model ( tu 2o2.pl).


Wybierając akcesoria dla dzieci, trzeba zadbać, żeby pochodziły one od uznanych producentów.

Odczuwasz, że nasz tekst jest interesujący, ale potrzebujesz więcej wątków. Nie wahaj się - wejdź w podany link i kliknij po źródło (http://www.angelka.pl/).

Szczególnie takie elementy, jak na przykład smoczek, który dziecko trzyma w buzi, powinny być zrobione z bezpiecznych dla zdrowia dziecka materiałów. Warto sprawdzać metki i instrukcje zakapowanych akcesoriów i weryfikować czy posiadają one stosowne atesty. Unikajmy wybierania przedmiotów, które wydają nam się nie najlepszej jakości, by nie zaszkodzić niechcący dziecku.