Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jakie przedmioty można oddać na złom?

Artykuły

W obliczu coraz bardziej widocznej świadomości ekologicznej Polaków, w wielu miejscowościach w kraju jak grzyby po deszczu „wyrastają skupy złomu. To w obecnych czasach wyjątkowo prężnie i energicznie rozwijający się rodzaj branży.


złom
Author: Andrew Malone
Source: http://www.flickr.com
Są one szczególnie przydatne, z racji iż większość z nas posiada w swym domu, garażu stare, zbędne przedmioty. Nie jest ważne w jakich ilościach dany materiał występuje, ani jego poziom zniszczenia. Tutaj ważna jest wyłącznie zawartość metalu. Firmy zainteresowane są przyjęciem metali szlachetnych, skup metali kolorowych i rzadkich. Przyjmują również sprzęty, takie jak katalizatory, akumulatory, lodówki, pralki, oraz podzespoły komputerowe (np. karty dźwiękowe). Jeżeli więc posiadamy w domu podobne przedmioty, lub - zweryfikuj u źródła - inne elementy posiadające w swej budowie metale szlachetne, mamy szansę na szybki zastrzyk gotówki.

Porównaj - skup miedzi Warszawa

złom
Author: spatz_2011
Source: http://www.flickr.com
Wiele firm zajmujących się skupem złomu, poszerza profil działalności o kasację i demontaż pojazdów. Skutkiem tego na ogół zajmują się handlem części samochodowych pochodzących z pojazdów starych lub powypadkowych. W skupie złomu możemy więc nie tylko sprzedać, ale również kupić, np. części części do wózków toyota zamienne. Jeżeli nasz samochód jest poważnie wyeksploatowany, warto poszukać w sieci ogłoszeń w których właściciele placów gwarantują darmowe odholowanie auta na plac.

Trzeba wpisać w wyszukiwarce frazę: skup złomu. Zanim dojdzie do transakcji nie zaszkodzi prześledzić oferty innych firm - dzięki czemu zyskamy gwarancję, iż pozbyliśmy się samochodu po korzystnych warunkach. Kiedy już pojazd stanie na miejscu, przychodzi pora na załatwienie wymaganych formalności związanych z dalszym wyrejestrowaniem auta. Jeżeli to my jesteśmy właścicielem wspomnianego samochodu, niezbędne będzie osobiste stawienie się w firmie, do której auto trafiło. W sytuacji gdy w dowodzie są dane współwłaściciela, najlepszym wyjściem jest, aby udał się tam razem z nami lub, jeśli to niemożliwe, upoważnił nas pisemnie do załatwienia wszelkich formalności w jego imieniu.