Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jakie są aktualne przyczyny utraty pamięci u pacjentów?

Artykuły

Stan zdrowia obywateli z roku na rok ulega pogorszeniu. Coraz więcej obywateli zapada na zdrowiu. Kiedyś tylko najstarsze osoby doświadczały dotkliwych chorób. Teraz choroby są udziałem coraz to młodszych mieszkańców. Choroby neurologiczne, nadciśnienie, choroby serca czy nowotwory dotykają wiele osób, bez względu na ich wiek.

mózg
Author: _DJ_
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej mieszkańców cierpi zarazem na zanikanie pamięci. I w tym przypadku nie są to zarazem bardzo stare osoby, jednakże młodzi ludzie. Wprawdzie służba zdrowia szwankuje, ale można prywatnie starać się o opiekę medyczną. Szczególnie w kolosalnych miastach dostęp do medyka jest powszechny. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „neurolog Gdańsk”, aby się o tym przekonać.Wiele osób może być zdziwionym tym, że tak wielu młodych Polaków cierpi nawymienione dolegliwości. Ale profesjonaliści i znawcy tematu wiedzą, że nie są to odosobnione przypadki. Jakie są więc przyczyny niedomagań mózgu? Otóż jest ich wiele.wejdź do serwisu czy stomatolodzy z kliniki Aurident są godni plecenia? czy stomatolodzy z kliniki Aurident są godni plecenia?Przede wszystkim wielu zawodowców stawia wady genetyczne. Pokazują, że częstą przyczyną niniejszych schorzeń jest problem dziedziczenia. Tłumaczą to tym, że skoro ojciec lub matka chorowali na dane schorzenie, to faktycznie ich dziecko czy wnuczek będzie bardziej podatne na to schorzenie, niż inni mieszkańcy, u których w rodzinie ten problem nie zalegał. W taki sposób neurologia wyjaśnia wiele schorzeń wskazując na pochodzenie rodzinne. Może być w tym wiele prawdy, dlatego że rzeczywiście często ludzie chorują na to samo, na co chorowali ich bliscy. Właściwie to nie jest przypadek, jednakże może to być skutkiem uwarunkowań genetycznych. Czy rzeczywiście istotą zagadnienia jest genetyka? Inni fachowcy wskazują na inne przyczyny. Według nich źródłem tych schorzeń są po prostu złe nawyki w rodzinie. Dziadkowie działali w dany sposób, ich dzieci przejęli te wzorce, a obecnie wnuki tak postępują. Złe praktyki prowadzą do tego, że powstają korzystne uwarunkowania do pojawienia się danej choroby. Przykładowo w danej rodzinie ogląda się dużo telewizji i spożywa duże ilości napojów wyskokowych. Wtedy powstają korzystne warunki do pojawienia się schorzeń mózgu i w efekcie zatracenia pamięci. Zanik pamięci jak widać nie musi być odziedziczony, ale może być skutkiem pewnych działań.