Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jakie są możliwości na to, żeby w odpowiedni sposób radzić sobie z odpadami i ściekami.

Artykuły

W każdym mieszkaniu i domu produkuje się sporo ścieków i odpadków, z którymi coś trzeba zrobić. Przepisy, jakie od niedawna zostały wprowadzone, dość rygorystycznie określają zasady postępowania z nimi, a wszystko w trosce o to, żeby w jak najlepszym stopniu chronić przyrodę. Jeszcze całkiem niedawno w wielu domach było powszechne wylewanie ścieków do okolicznych rzek czy rowów, i ludzie uznawali taką sytuację za całkowicie normalną. Jednak obecnie za tego typu działania grożą poważne konsekwencje, ale też i sposobów na odprowadzenie ścieków jest dużo więcej. Najlepiej mają osoby, jakie mieszkają w rejonach z kanalizacją. Wówczas po prostu wystarczy się do niej podpiąć i jest po sprawie, potem wystarczy jedynie systematycznie płacić rachunki. Jeżeli kanalizacja nie jest obecna, to też będzie parę możliwości.


Jeżeli parametry działki, czyli jej wielkość i rodzaj gleby pozwalają, to ciekawą i wygodną możliwością jest nieduża oczyszczalnia ścieków. Jeśli się ją właściwie dobierze do liczby mieszkańców, to będzie ona działała bez konieczności większego serwisowania przez wiele lat. Pomyśleć również można o budowie szamba (http://www.ajpszamba.pl), to rozwiązanie będzie najmniej kosztowne jeżeli chodzi o nakłady inwestycyjne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zbiorniki na nieczystości są o określonej pojemności i co jakiś czas trzeba je będzie opróżnić, co znacznie podnosi koszty użytkowania - zerknij na
odpady
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com

kanalizacja

W czasie projektowania domu należy również pomyśleć o wytwarzanych odpadach. Aktualnie przepisy narzucają, aby już w domach i mieszkaniach odbywała się segregacja, gdyż tym sposobem sporą ilość odpadków będzie można później przetworzyć. Najczęściej wykorzystuje się podział na trzy niezależne grupy, czyli szkło, odpadki suche oraz mokre, przez to właśnie spora część z nich będzie do odzyskania i ponownego przetworzenia. Jednak dokładnie o tym, jak będzie robiony podział określają lokalne przepisy które obowiązują w danej miejscowości, więc należy się do nich dopasować. Można oczywiście zdecydować się też na opcję bez segregacji, jednak opłaty za coś takiego będą dużo wyższe. Mając to wszystko na uwadze należy pamiętać podczas projektowania kuchni, aby zapewnić wystarczające miejsce na pojemniki na śmieci - dowiedź się więcej na Na szczęście ich propozycja jest naprawdę duża, więc bez problemów coś się wybierze odpowiedniego do wymagań i oczekiwań.


Pojemniki tego typu występują w rozmaitych konfiguracjach i wielkościach. Popularnym wyjściem jest na przykład posiadanie dwóch oddzielnych koszy, z jakich jeden będzie na odpadki organiczne, a drugi, podzielony na dwie części, na całą resztę.