Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jakie walory turystyczne gwarantuje Świnoujście? Czemu warto tam pojechać?

Artykuły

Świnoujście jest uzdrowiskiem położonym na zachodnio-północnym krańcu naszego kraju, tuż przy granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami - Niemcami. Miasto jest określane jest jako kraina czterdziestu czterech wysp, ponieważ faktycznie cały obszar położony jest właśnie na tylu wyspach. Z tym, że tylko trzy z nich, największe, są zamieszkałe. Są to Uznam, Wolin i Karsibór. Zalety wypoczynkowe i uzdrowiskowe są dostrzegalne, jednakowoż poza tym znajduje się w Świnoujściu bardzo istotny port i baza marynarki wojennej.

wakacje nad morzem
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com
To dlatego, iż Świnoujście jest zlokalizowane w tak charakterystycznym, strategicznym miejscu. Czas letni w Świnoujściu charakteryzuje się klimatem dość zmiennym. Są tak naprawdę okresy znacznego ocieplenia, a słońce grzeje wtedy bardzo miło, jednakowoż mogą się także wydarzyć okresy chłodu i deszczu. Na pocieszenie powinniśmy dodać, iż opady są tu niezbyt duże, a zimy mniej mroźne i bardziej do wytrzymania w porównaniu do innych części naszego kraju.

Świnoujście jest popularnym uzdrowiskiem, a to na pewno ze względu na wspaniały mikroklimat oraz bogate złoża leczniczych surowców mineralnych . Świnoujście jako uzdrowisko czeka na kuracjuszy o każdej porze roku. Można tu leczyć choroby układu oddechowego, układu krążenia oraz inne jak choroby neurologiczne lub reumatyczne. Wielki wpływ na wyleczenie wielu chorób ma lokalny klimat, stąd więc zaleca się długie spacery po plaży i wdychanie świeżego, morskiego powietrza. Kąpiele słoneczne i morskie wpływają zaś zbawiennie na bóle reumatyczne, lecz także na ogólne odstresowanie. Co więcej, plaża w Świnoujściu jest jedną z bardziej wiekowych w naszym kraju. Są miejsca, w których jej szerokość dochodzi nawet do 130 metrów.Plaża ciągnie się na odcinku około dziesięciu kilometrów. W okresie letnim woda jest tu bardzo przyjemna, a jeśli porównamy inne polskie kurorty nadmorskie, to jest jedną z najbardziej ciepłych. Znajdują się tu dwa letnie kąpieliska morskie ). Są one dosyć płytkie, a to z tego powodu, iż panuje tu zjawisko cofania się morza.

To super, że masz ochotę uzyskać większą ilość informacji na ten temat. Wówczas przejdź do witryny, a dowiesz się rozmaitych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na bardzo dużo tematów.

Kąpielisko, jakie jest na wyspie Uznam, od długiego czasu otrzymuje tak zwaną “Błękitną Flagę”, jest to międzynarodowy certyfikat przyznawany kąpieliskom, jakie spełniają najbardziej istotne kryteria w dziedzinie jakości wody. Każdego roku do Świnoujścia przyjeżdża bardzo wielu turystów, baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta.

Ta rekomendowana strona, zawiera podobne informacje na omawiany wątek, zatem nie czekaj, a zgłąb dokładnie info na to zagadnienie.

Hotel w Świnoujściu znaleźć łatwo, ale w sezonie wysokim należy rezerwować pokoje znacznie wcześniej.