Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju dokumenty i formalności trzeba będzie załatwić w czasie zakupu własnego mieszkania.

Artykuły

Podczas kupna mieszkania niestety nie obejdzie się bez konieczności załatwienia wielu formalności. Nawet posiadacze gotówki będą się musieli na przykład zjawić u notariusza, a także dokładnie skontrolować stan prawny nieruchomości, we wspólnocie mieszkaniowej czy też spółdzielni.
rzeczoznawca majątkowy kraków
Author: i Hub
Source: http://www.flickr.com


A jeśli zakup będzie na kredyt, to do tego jeszcze dojdzie wszystko, co się wiąże z udzieleniem takiej pożyczki kredytu, a jest tego naprawdę dużo.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej dobry prawnik szczecin na omawiany temat - informacje okażą się zapewne bardzo interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

W pierwszej kolejności trzeba pochwalić się swoimi dochodami, które bank skrupulatnie sprawdzi i w oparciu o to wyznaczy dostępny kredyt. Zapewne będzie też badana wcześniejsza historia kredytowa w celu oceny rzetelności starającego (więcej info na rzeczoznawcy.net.pl). Dodatkowo należy złożyć wniosek o przyznanie kredytu, najlepiej z wcześniej już podpisaną umową przedwstępną.


Kolejny etap to zebranie dokumentacji wiążącej się z kupowaną nieruchomością, tu przede wszystkim niezbędny będzie odpowiedni operat szacunkowy Kraków. Operat jest oficjalnym dokumentem który potwierdza faktyczną wartość nieruchomości która jest przedmiotem transakcji. Może go zrobić jedynie rzeczoznawca majątkowy Kraków, który ma do tego odpowiednie uprawnienia (sprawdzony rzeczoznawca majątkowy Kraków). W niejednym przypadku banki proponują swoich rzeczoznawców, którzy potrzebny operat mogą wykonać, rzecz jasna można również zatrudnić kogoś swojego.
Nieruchomość powinna być przed transakcją jeszcze dokładnie sprawdzona pod kątem jakiś istniejących w księgach wieczystych zabezpieczeń i wierzytelności.

Kliknij tutaj i zobacz szczegóły, które też mówią o analizowanej kwestii. Przeczytasz tam informacje, które z pewnością poszerzą Twą wiedzę w tej sprawie.

Tym najczęściej się zajmuje notariusz, lecz warto wcześniej samemu też się temu przyglądnąć.