Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju objawy ma depresja sezonowa i jakie są najskuteczniejsze sposoby jej kuracji.

Artykuły

Coraz krótszy dzień, a co za tym idzie mniejsza ilość słonecznego światła, które dociera do ludzi w ciągu dnia sprawia, że u niejednego dorosłego może się pojawić depresja zimowa. U części osób zacząć się ona może już na początku zimy i trwać przez kilka miesięcy, aż do wydłużenia się dnia i zwiększonej ilości słonecznych promieni. Objawy zimowej depresji są dość podobne do klasycznej wersji tego schorzenia, choć ta na szczęście kończy się, jak tylko będzie więcej słońca.


- depresjasezonowa.pl
Source: www.ilumina.pl
Może ona dotknąć ona wszystkich, dzieci i dorosłych, z tym że dużo częściej jej objawy wykazują panie. Do najczęściej występujących objawów zalicza się obniżoną aktywność, problemy z koncentracją i ogólnie napięcie. U niejednej osoby pojawia się też bardzo duża senność i uczucie ciągłego przemęczenia, a także zwiększony apetyt, a co za tym idzie, szybkie przybranie na wadze. Niestety nie jest znane pochodzenie tych zaburzeń, lecz jest dość prosty i tani sposób, aby choć trochę je złagodzić.

Najskuteczniejszą metodą leczenia problemów wiążących się z niedoborem słonecznego światła jest lampa antydepresyjna. Stosuje ją bardzo duża liczba pacjentów którzy cierpią na takie dolegliwości, głównie dlatego, że jest to kuracja tania i bardzo bezpieczna.

Uzupełniające treści na zaprezentowany w naszym artykule są Ci niezbędne? Bez stresu. Kliknij w poniższy link i wszelkie inne wątki tutaj (www.englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/lipotransfer/) znajdziesz. Zapraszamy!

Lampy używane do naświetlania nie emitują światła ultrafioletowego, przez co nie ma przy nich ryzyka poparzenia skóry, terapię nimi zastosować więc mogą nawet karmiące mamy i kobiety w ciąży. Czytaj więcej w tym temacie: lampy antydepresyjne - depresjasezonowa.pl

Objawy niepożądane, na przykład ból głowy czy podrażnienia oczu pojawiają się rzadko, i są proste do eliminacji poprzez zmianę charakteru naświetlania. Kuracja tego typu lampami wymaga jednak dużej regularności i systematyczności, bo tylko wtedy może przynieść odpowiednie rezultaty. Zaleca się, żeby leczenie rozpocząć już pod koniec października, przed zmianą czasu, bo właśnie ten moment uważa się za początek problemów, i kontynuować je aż do zakończenia zimy. Dzięki temu jest duża szansa na to, że uda się przeżyć ten trudny dla wielu czas bez większych problemów z objawami depresji.