Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem zwiększyć bezpieczeństwo na drodze?

Artykuły

Jest połowa grudnia. Jak każdego roku w tym okresie jesteśmy ogromnie zabiegani. Sprzątamy, robimy zakupy - szykujemy się do chyba najbardziej uwielbianych świąt w ciągu roku. Przygotowania niewątpliwie zabierają nam wiele czasu. Trzeba bowiem nabyć pachnącą choinkę jak też tradycyjnego karpia. Dobrze aby była to rybka już przyszykowana, a nie jak było to kiedyś - żywa ryba męcząca się w wannie, nie wzmiankując już o domownikach, którzy muszą poczekać z kąpielą.

samochód zimą
Author: MIKI Yoshihito
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze przedtem trzeba wyręczyć Mikołaja. Grudzień jest również miesiącem w którym najczęściej rozpoczyna się na dobre zima, zatem pora roku która cieszy chyba jedynie dzieci uwielbiające lepić bałwany i jeździć na sankach. Dla dorosłych jest to przede wszystkim problem, oraz powód do narzekania. Częstokroć nie podoba nam się stan szos po pierwszych opadach śniegu. Odpowiedzialne służby zazwyczaj bywają zaskoczone, choć zima - Gaster Sól Drogowa - nie jest przecie niczym nowym. Jednak trzeba też uczciwie uznać, iż w tym okresie i sami kierowcy są lekkomyślni. Poprzez źle pojmowaną oszczędność niektórzy kierowcy stwarzają zagrożenie. Tak na przykład niewłaściwe opony powodują, że nasz samochód (sprawdź tutaj: lekkie samochody pożarnicze) może w trudnych warunkach zachowywać się w sposób nieprzewidywalny. Opony zimowe do aut w związku z tym to nieodzowność.

auto przygotowane na zimę
Author: Henry Söderlund
Source: http://www.flickr.com
Dobrze jest je zamontować już pod koniec listopada, tak by przed świętami mieć już spokojną głowę. Takie działanie wymaga odwiedzin w specjalistycznym zakładzie, a czekanie na ostatnią chwilę może skutkować nie jedynie długim czekaniem ale też wyższą ceną za zrealizowane usługi. Wiadomo że kiedy wzrasta popyt - rosną także opłaty. Zapraszamy na stronę:

Warto też pamiętać wyruszając na zimowe ferie, iż opony zimowe mogą nie wystarczyć gdy zima jest taka jaką powinna być. Wysoko w górach szosy mogą być nie tylko silnie zaśnieżone, lecz także oblodzone. W zestawieniu z trudnym ukształtowaniem terenu być może konieczne będą również łańcuchy na koła. Szczególnie ważne jest to w wypadku ciężkich pojazdów. Zmniejszy to znacznie normalne w tym okresie korki i zapobiegnie groźnym, niekiedy nawet śmiertelnie niebezpiecznym wypadkom na szosie, a nasza podróż na zimowy wypoczynek będzie o wiele przyjemniejsza.