Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Kamień do ogrodu: w jaki sposób można to wykorzystać?

Artykuły

Jeszcze całkiem niedawno kamień w ogrodach wykorzystywany był tylko i wyłącznie do wykonania ogródka skalnego. Ale możliwości zastosowania kamienia w ogrodzie są dużo większe. Stawiając na zastosowanie tego naturalnego materiału w ogrodzie, trzeba wybierać dopasowane jego rodzaje. Jakie kamienie najlepiej zastosować w otaczających domu ogrodach?

ogród
Author: Erin Brierley
Source: http://www.flickr.com
Jakiego rodzaju kamień do ogrodu kupimy, zależy przede wszystkim od tego, w jakim celu zamierzamy go zastosować. Z kamienia można bowiem nie tylko komponować popularne skalniaki, ale także układać z nich ścieżki czy tworzyć cieszące się wielką popularnością w ostatnim czasie gabiony. Zakupiony przez nas kamień do ogrodu powinien odpowiadać również charakterowi, jaki planujemy uzyskać w ogrodzie. (kamienne schody) Jeżeli nasz ogród ma mieć naprawdę naturalistyczny, wiejski charakter to bardzo dobrze będą prezentowały się w nim kamienie, które nazbierać można, wędrując po polach położonych w niedalekiej odległości od naszej posesji. W zależności od okolicy, w której położony jest dom na polach natknąć się można na przeróżne odmiany kamieni. Można znaleźć kamienie granitowe, bazaltowe, ale również piaskowce lub wapienie.kamień w ogrodzie
Author: Jasmine Schladen
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli planujemy założyć w swoim ogrodzie popularny skalniak także nie możemy kamieni zupełnie dowolnych. Do takiego ogródka trzeba kupić kamienie, które spotyka się w górach, między innymi kamienie charakterystyczne dla Tatr. W Tatrach wyjątkowo często występuje granit. I to właśnie tego typu kamieni powinno się użyć do wykonania swojego ogródka skalnego. Użycie granitu sprawi, że ogród będzie wyglądał naprawdę naturalnie. Jak wspomniano wyżej, kamień to materiał, z którego można wykonać ścieżki ogrodowe. Stawiając na tak wykonaną ścieżkę, należy wybrać twardy kamień - zobacz więcej. Bez wątpienia do wykonywania ścieżek nie daje się piaskowiec i wapień, które są stosunkowo miękkie. W tym przypadku o wiele lepiej sprawdzi się granit oraz bazalt. Następne zastosowanie kamieni w ogrodzie to gabiony. Można je wypełnić przeróżnej wielkości kamieniami. Ich wielkość nie może być jednak mniejsza niż oczka siatki, z której gabion wykonano. Będą się z niego wówczas po prostu wysypywać.