Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Kilka przydatnych porad na temat tego, jak należycie wybrać firmę zajmującą się sprzątaniem.

Artykuły

Jeszcze do niedawna w większości firm na etatach zatrudniane były osoby do sprzątania i utrzymywania czystości. Jednak w ostatnim czasie takie sytuacje są coraz rzadsze, a w zamian podpisywane są umowy z wyspecjalizowanymi firmami które się zajmują świadczeniem takich usług.
Dla oznajmujących takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Odpada obowiązek prowadzenia wszystkich spraw kadrowych i płacowych, czy też przetrzymywania przez kilkadziesiąt lat dokumentów.
sprzątanie
Source: sxc.hu
W zamian otrzymuje się jedną fakturę do zapłacenia, którą później łatwo się księguje. Oprócz tego zatrudnienie firmy do sprzątania ma jeszcze jedną ważną zaletę, to znaczy taką, że przeważnie odpada konieczność martwienia się o środki do czyszczenia. To oczywiście będzie zależeć od umowy, jednak aktualnie standardem jest, że zleceniobiorcy sami się martwią o niezbędne wyposażenie, a zleceniodawca wymaga jedynie, żeby było wysprzątane. Przyjętą ogólnie zasadą jest to, że wszelakie (proponowane usługi porządkowe) są wykonywane popołudniu i wieczór, więc większość pracowników nie będzie zapewne wiedziała, kto się nimi zajmuje.

Jednak przerzucenie tych spraw na zewnętrzny podmiot ma także trochę wad. Wielu przedsiębiorców w pierwszej kolejności patrzy na oferowaną cenę, i to właśnie ona jest głównym wyznacznikiem ich wyboru. Jednak podejście tego typu do najlepszych nie należy. Wbrew pozorom dokładne i solidne (zobacz sprzątanie) trochę jednak będzie kosztowało, nie da się tego przeprowadzić za bezcen. Jeśli wynajmie się firmę, która będzie proponować znacznie niższe stawki niż konkurencja, to możliwości są dwie. Albo dopiero ona startuje w tej branży i zwyczajnie zdobywa bazę klientów, albo usługi będą na rzeczywiście niskim poziomie. Najtańsze środki czystości, niedbałe sprzątanie czy nawet zatrudnianie ludzi na czarno to powszechne grzechy, jakie spotyka się w tej branży.


Niestety skuszenie się na niską cenę często będzie się kończyć niezadowoleniem zlecających, a tak naprawdę należy trzymać się jednej podstawowej zasady. Dobra jakość musi trochę kosztować, i będzie to także dotyczyło usług sprzątaniowych.