Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Kim jest notariusz, jaką pełni rolę i w jaki sposób przebiega praca notariusza?

Artykuły

Notariusz jest to osoba, która zajmuje się różnorodnymi czynnościami notarialnymi, takimi jak przygotowywanie aktów notarialnych. Pełni on ogromnie ważną i odpowiedzialną funkcję, gdyż na jego barkach spoczywa istotnie masa zadań.


prawo
Do jego głównych zadań przynależy między innymi sporządzanie poświadczeń, takich jak własnoręczność podpisu czy też data okazania dokumentu; doręczanie oświadczeń czy też przygotowywanie aktów poświadczenia dziedziczenia, na domiar tego notariusz zajmuje się również wyrabianiem protokołów albo przyjmowaniem pieniędzy i innych istotnych dokumentów na przechowanie. To tylko kilka z zadań, jakie realizuje notariusz, jednak zakres jego obowiązków jest znacznie większy.

Notariusz jest osobą, która działa jako osoba zaufania publicznego, dlatego korzysta z ochrony, jaka przypada funkcjonariuszom publicznym.

Jeżeli musisz szybko znaleźć zbliżone materiały dotyczące omawianego problemu, zobacz dodatkowe info na innej tego rodzaju stronie.

Wszelkie zadania i czynności, które są spełniane przez notariusza są uznawane jako dokument urzędowy. Za wykonywaną pracę i realizowane czynności notariusz pobiera tak zwaną taksę notarialną, jest to opłata, która jest ustalona rozporządzeniem ministra. Jej wysokość jest uzależniona od różnorodnych czynników, między innymi od rodzaju wykonywanych czynności.

Dużo osób korzysta aktualnie z różnorodnych usług notarialnych, ponieważ notariusz proponuje swoje usługi zarówno firmom, rozmaitym instytucjom czy przedsiębiorstwom, jak również osobom prywatnym. Biura notarialne znajdują się dziś w każdym mieście, wobec tego szukając usług notarialnych masz pełne przekonanie, iż na pewno odkryjesz wiele ofert.


W takich miastach jak na przykład Kraków, Poznań, Szczecin bądź Warszawa na pewno odszukasz liczne profesjonalne usługi notarialne, w Warszawie chociażby znajduje się fachowe biuro notarialne w dzielnicy Mokotów, które świadczy różne usługi dla wielu Klientów. Pewnie więc bez żadnych większych problemów uda Ci się skorzystać z pomocy doświadczonego i doświadczonego notariusza.