Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Kominek z kamienia to świetny wybór. Kwestią jednakże pozostaje jaki typ kamienia wybierzemy

Artykuły

Kominek jest jednym z lepszych miejsc wykorzystania kamienia we wnętrzu. Rzeczywiście do wykończenia kominka można wykorzystywać różnorodne typy kamienia, jednakże najprościej go wykończyć stosując kamienie miękkie, typu marmur.
kominek
Author: Brasa
Source: Brasa
Marmur jest najbardziej znanym materiałem wykończenia kominka. Odznacza się nie tylko wieloma kolorami, lecz także dość korzystną ceną. Jest bardzo często używany we wnętrzach, przede wszystkim dzięki swoim walorom estetycznym, a także bogatej palecie barw. Do wyboru tak więc są różne odcienie bieli, żółtego, różu oraz wiele pozostałych. Trzeba wiedzieć, że marmur ściera się, później matowieje, i pokrywa się drobną siatką rys. Dość łatwo również się plami, więc korzystnie zabezpieczyć go impregnatem. Kominki kamienne to także wapień - http://kohut-kamien.pl/kamien-w-ogrodzie-galeria/ kohut-kamien.pl
On także występuje w odcieniach dość chłodnych, tworzy jednolitą powierzchnię, bez jakichś znacznych dodatków. Najlepiej nadaje się do nowoczesnych pomieszczeń. Powierzchnia naturalna i lekko chropowata faktura wybierana jest do bardziej nowoczesnych wnętrz w klimacie minimalistycznym. Innym materiałem jest piaskowiec. Jest on twardszy od wapienia, jest również jednakowoż porowaty i dość łatwo się plami. Stosuje się go dość często na obudowy kominków w klimacie rustykalnym.
kominek
Author: Optiflame
Source: Optiflame
Wykorzystywane są elementy łupane, jednocześnie frezowane. Polecany na poziome półki jest piaskowiec polerowany, bo bez problemu można go utrzymać w czystości. Trawertyn, następny materiał, to jedna z odmian wapienia. Pełna żłobień porowata struktura nie potrzebuje wyszukanych form oprawy.

Co istotne, nieskomplikowana bryła kominka jest w stanie stworzyć cudowną dekorację. Trawertyn najlepiej używać na elementy pionowe, zaś na blaty stosuje się tańsze materiały. Jednocześnie, aby w otwory nie dostawał się kurz a także pył, korzystnie zabezpieczyć go po wypolerowaniu masą z pyłu kamiennego. Na koniec granit. Jest niezwykle odporny na wszelkie odbarwienia, jednak rzadko się go stosuje żeby zbudować kominek. Jest to kamień dość drogi i wymagający w obróbce. Jednakże zachwyca bogatą gamą kolorystyczną, charakteryzuje się bogactwem wzorów. Cena jest dość wysoka, lecz efekt jest warty swojej ceny. Jednocześnie, pozostałe rodzaje też są niezwykłe, warto wybrać taki kamień, który nam odpowiada.