Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Konserwacja drewna jest niezwykle trudna, ponieważ zagraża mu mnóstwo niełatwych do zlikwidowania robaków.

Artykuły

Drewno jest niesłychanie powszechnym materiałem, jednakże zagrażają mu owady, które mogą je zdewastować. Te stworzenia najczęściej robią w drewnie korytarze, co powoduje, że jest ono mniej trwałe i zwyczajnie nieestetyczne. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku jest użycie specjalnych chemikaliów.
szkodniki jak np. spuszczela
Author: Ratmar
Source: http://ratmar.com/
Popularnymi owadami, które rujnują drewno są np.: spuszczel pospolity czy wykarczak.

Nasze nowe artykuły są podobnie interesujące, jak ten. Zatem wejdź w link tutaj fotowoltaika kraków i czytaj rzetelne informacje. Namawiamy!

Wydrążają one tunele w drewnie oraz wyrządzają naprawdę wielkie szkody, na przykład w budynkach zabytkowych. Dlatego trzeba je szybko likwidować. Jeśli chodzi o zwalczanie spuszczela to jest to niesłychanie problematyczne zadanie. Owad ten może przyczynić się do zawalenia się całej konstrukcji. Jeżeli drzewo znajduje się jeszcze w tartaku, to można usunąć go mechanicznie, jednak w gotowym budynku nie da się tego uczynić. Warto zatem odpowiednio zabezpieczyć drewno, nim się je wykorzysta. Z pewnością pozwoli to uniknąć mnóstwa kłopotów.


Jeśli jednak dopuścimy do tego, aby szkodniki zrobiły kanaliki w drewnie, to powinniśmy jak najprędzej je zapchać, wlewając w nie odpowiednie chemikalia. Niezwykle ważne jest również to, aby nie dopuścić do zalęgnięcia się larw w drewnie. W przeciwnym wypadku szybko może dojść do katastrofy. To wszystko sprawia, że zwalczanie spuszczela i innych owadów jest bardzo trudne. Bezwzględnie najlepszym rozwiązaniem jest właściwa impregnacja desek - (używane maszyny stolarskie) - przed użyciem – sprawi to, iż być może owady w ogóle się nie zalęgną - tutaj znajduje się źródło


Trzeba także pamiętać, żeby odpowiednio uszczelnić drewno i rokrocznie sprawdzać, czy nie pojawiają się nowe kanaliki -