Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Kontrola zagęszczenia gruntu – poznaj fundamentalne założenia

Artykuły

Czym jest badanie zagęszczenia gruntu? Jest to kontrola mająca na celu zweryfikowanie odpowiedniości wbudowania gruntu. Musi być to zrobione zgodnie z ustalonymi na początku założeniami projektowymi.

ziemia
Author: Tomasz Lewicki
Source: http://www.flickr.com
Dzięki kontroli można w razie potrzeby dostabilizować grunt, wykorzystując do tego odpowiednie rozwiązania. Co trzeba wiedzieć na temat badania zagęszczania gruntu? Nade wszystko do kontroli zagęszczenia może dojść przeróżnymi metodami. Pierwszą z nim jest lekka płyta dynamiczna, która może być stosowana przy gruncie o maksymalnej grubości pół metra. W przeciwnym razie należy przeprowadzić specjalne przygotowania przed jej umieszczeniem, czyli umieścić ją w szurfach badawczych, a ściślej mówiąc – małych wykopach, pozwalających ocenić stan gruntu wyznaczonego pod posadzki lub fundamenty.Drugim sposobem na przeprowadzenie kontroli jest sonda DPL, niezmiernie powszechnie używana przez firmy świadczące tego typu usługi. Można ją wykorzystać na głębokość do 10 metrów, toteż jest w szczególności przydatnym urządzeniem. Wykorzystuje się ją przeważnie w trakcie prowadzenia robót ziemnych, gdy najbardziej doceniana jest jej rola - więcej w kategorii geotechnika. Innym typem sondy jest sonda DPSH, użytkowana w odniesieniu do gruntów niespoistych.

Jak uważasz? Czy omawiany temat jest interesujący? Jeśli tak, to kliknij w link i zbadaj praktyczne informacje - pochłoną Cię całkowicie.

Może osiągnąć jeszcze większą głębokość, do 20 metrów, a wszystko dzięki większej masie młota. Z jakich powodów warto jest zdecydować się na zrealizowanie scharakteryzowanego badania? Dzięki zrobieniu niniejszych kroków nie będziesz musiał się obawiać, iż grunt zacznie osiadać, a ty będziesz zmuszony wydać następne pieniądze na rozwiązywanie powstałych kłopotów, jakie pochłaniają znacznie większe sumy aniżeli samo badanie.

Nie można pozwolić na to, abyś nie poznał wszystkich newsów na ten temat. Zapraszamy zatem do kolejnego wątku. Tam czeka na Ciebie kompleksowa informacja (https://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-elewacyjne/).


Aby badanie zagęszczania gruntu zostało wykonane fachowo, należy do tego zaangażować kompetentną firmę i nie zapominać o ochronie środowiska (. Wyłącznie w takim przypadku będziesz mieć pewność, iż wszystko będzie robione jak należy i w dalszym czasie nie okaże się, iż trzeba było dostabilizować grunt, lecz nikt tego nie uczynił. Sprawdzone firmy proponują zgrane zespoły specjalistów, którzy orientują się, w jaki sposób podejść do tematu. Możesz skontaktować się z jedną z takich firm, aby omówić szczegóły zlecenia i sprawdzić dokładny cennik oferowanych działań. Większość firm preferuje kontakt telefoniczny, jednak można również załatwić formalności przez Internet.