Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Kwiatowe szaleństwo

Artykuły

plastikowy kwiat
Source: http://www.sxc.hu
Wszyscy pamiętamy z kultowych scen polskiego filmu lat 80-tych kawiarenki czy mieszkania na stołach których, stały sztuczne owoce czy kwiaty.
Były one oznaką bogactwa i mimo że na plastikowych kwiatach zbierał się kurz, ich kolory ozdabiały smutne szarobure otoczenie. Żaden człowiek nie marzył o jadalnych bananach czy ananasach, wystarczyło, że ustawiono sztuczne, wiecznie żywo kolorowe i błyszczące cuda. Wymagająca pielęgnacja

Wszyscy wiemy, jak ciężkie w pielęgnacji są egzotyczne gatunki kwiatów. Oprócz podlewania wiele z nich wymaga specyficznej temperatury, nasłonecznienia, stosowania makro i mikroelementów w odżywkach, PH ziemi czy zasolenia.

Czy ten wpis pochłonął Cię kompletnie? Jeśli tak, to przeczytaj także odmienny polecany artykuł (http://www.dekoracyjneskory.pl/18-krowy), który ma równie intrygujące wiadomości.

Wyobraźmy sobie zatem sytuację, że wręczamy bliskiej nam osobie lub kupujemy sobie, luksusowego i bardzo kosztownego kwiatka, który pomimo usilnych starań i pielęgnacji nam usycha czy traci liście. Jak zafałszować prawdziwy kwiat?

kwiaty13
Source: morguefile.com
Modernistyczne oraz dobrze wykonane kwiaty sztuczne nie odróżniają się od prawdziwych. Odwzorowany jest każdy szczegół- nerw czy kształt płatków, faktura, kolor. Dzięki ogromnej precyzji wykonania i szczegółowemu odwzorowaniu nie przypominają niczym sztucznych podróbek sprzed 20 lat. Możemy wybrać każdy, nawet najrzadziej spotykany kwiat, o którym tylko my będziemy wiedzieli, że nie jest prawdziwy. Jak ożywić nudne wnętrze?Artykuły florystyczne są użyteczne w pomieszczeniach, gdzie nie możemy, ze względów czasowych na staranną pielęgnację, np. biura, urzędy czy pomieszczenia pozbawione okien i światła naturalnego. Kolorowe kwiaty urozmaicą pomieszczenie i ożywią je. Jednocześnie możemy je postawić je w miejscach, gdzie prawdziwe kwiaty nie miały by szansy przeżyć. Każdy importer kwiatów sztucznych dba o posiadanie w ofercie wielu okazów a także wysoką jakość ich wykonania. Bardzo często kupowane w naszym kraju i często importowane są rośliny sztuczne które przypominają gatunki regionalne, nie dostępne w Polsce.

Kwiaty sztuczne kojarzyły się z kiczem i tandetą. Obecnie, dzięki starannemu wykonaniu nie różnią się niczym od autentycznych okazów. Część z nich przyciąga wzrok swoją fakturą i nietuzinkowymi kolorami. Są doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którzy do kwiatów nie mają ręki.


Author: S.D.
Source: fh-akces.pl