Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie twojego ogrodu

Artykuły

W zasadzie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe można zbudować na jednej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak być niepraktyczne. Zatem jak dobierać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? W jaki sposób oszczędzać energię gdy kupujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się równocześnie ozdobą?


Gdy wybieramy oświetlenie ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne należy po pierwsze wziąć pod uwagę areał naszego podwórka. Jeżeli ogród jest spory, lampa wisząca na tarasie albo jeden kinkiet na ścianie domu to z pewnością za mało. Nie chodzi nawet o nocne spacery w jasnym świetle ogrodowej lampy podłogowej, ale ochronę przed wandalem, który chce ukraść nasz zestaw audio.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jest pomocna witryna (http://kohut-kamien.pl/kominki-galeria/) o takiej samej tematyce, jaką trzeba zobaczyć. To doskonały moment zatem zrób to!

Słupki ogrodowe trzeba ustawić wzdłuż ścieżek ogrodowych, choć warto też umieścić je bliżej ogrodzenia – mogą to być między innymi lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu.
ciekawa lampa
Author: Faruk Ateş
Source: http://www.flickr.com


Sensory ruchu to poza tym pomysłowy sposób na oszczędność energii, kiedy zapomnimy wyłączyć oświetlenia na tarasie przed wieczornym spoczynkiem. Pozostałe bardzo pomysłowe rozwiązanie to wyłączniki zmierzchowe lub systemy typu inteligentny budynek, gdzie czas pracy pojedynczych lamp w ogrodzie i na zewnątrz domu można bardzo szczegółowo ustawić – także w odniesieniu do poszczególnych opraw. Możemy wtedy kierować również siłą oświetlenia, a co najważniejsze „pozorować”, że znajdujemy się w domu nawet podczas urlopu. Dodatkowo dostęp do systemu uzyskujemy przez internet, można często edytować ustawienia, stwarzając pozory obecności mieszkańców w domu. Wówczas lampy ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne także chronią nasz dobytek.

Nowoczesne oświetlenie do ogrodu umożliwia zestawienie wysokiej funkcjonalności lamp, jak i fantastycznego efektu dekoracyjnego. Możemy kupić bardzo ciekawe lampy stojące do ogrodu (np.: lampy donice lub lampy podnóżki) lub tzw. lampy podłogowe, które także można postawić bezpośrednio na trawie. Należy tylko pamiętać o tym, aby instalacja elektryczna przeznaczona do zasilania oświetlenia ogrodowego została zakopana w podłożu.

Czyżbyś miał ochotę na więcej wpisów na opracowany tu temat? Namawiamy więc do kolejnej witryny - po prostu idź dalej (https://www.ladowarki-lublin.pl/) i przeloguj się do naszego portalu.

Rozrzucone na trawniku przewody to ani ładny obrazek, ani bezpieczny, szczególnie gdy w domu są małe dzieci lub koty. Tak samo ciekawa, a bardziej wygodna z punktu widzenia wygodnego spożywania kolacji jest elegancka lampa wisząca na taras, która oświetli ogrodowy stół jasnym, efektywnym światłem. Natomiast słupki ogrodowe idealnie posłużą do oświetlenia ścieżek do drzwi wejściowych oraz alejek w naszym ogródku.

Lampy ogrodowe do kupienia w