Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Leczenie jąkania się

Artykuły

Jąkanie się to zaburzenie mowy, które, częściej dotyka chłopców niż dziewczynki. Tego typu zaburzenia najczęściej pojawiają się, gdy dziecko zaczyna uczyć się mówić. . Źródeł i przyczyn tego schorzenia jest bardzo dużo, stąd żeby dobrze poznać dolegliwości naszego dziecka, musimy udać się do lekarza.
mowa
Source: flickr.com
Jąkanie polega jest wynikiem skurczów mięśni artykulacyjnych, fonacyjnych i oddechowych. Wynikiem tego rodzaju schorzenia człowiek zaczyna mieć problemy z artykułowaniem pojedynczych głosek, zacinaniem się w trakcie wypowiedzi, kilkukrotnym repetowaniu poszczególnych fragmentów zdań i wyrazów. Na małe dzieci z takimi problemami warto szczególnie zwrócić uwagę, ponieważ może się zdarzyć, że celowo będą unikać wypowiadania trudnych wyrazów. Tymczasem unikanie problemu może prowadzić do wycofania się z aktywności mówienia, zamiast polepszeniu stanu rzeczy. Oprócz tego stanem, jaki może prowadzić do alienacji chorego jest właśnie jąkanie leczenie z Alkater - (detoks organizmu warszawa) (sprawdź też: ) natomiast ma pozytywny wpływ na pewność siebie.Źródeł takich zaburzeń może być wiele. Oprócz mechanicznych problemów, których najczęściej przyczyną jest wadliwa budowa aparatu mowy, istnieją również problemy w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mózgu. Może się też czasami zdarzyć taka sytuacja, że jąkanie pojawia się po jakimś czasie, kiedy dziecko zaczęło już poprawnie się wypowiadać. Wtedy należy wziąć pod lupę wszelkie kwestie psychologiczne, ponieważ silne traumatyczne przeżycia także mogą wywołać zaburzenia mowy.

W chwili gdy problemem są zaburzenia neurologiczne, to należy się zwrócić do specjalisty - neurologopedy, który zajmuje się diagnozą i leczeniem osób z tego rodzaju schorzeniami. Neurologopeda (przykładowo: ) może nam bardzo szybko pomóc. Jąkanie bowiem to zaburzenie, które praktycznie zawsze jest wyleczalne. Skuteczna terapia bardzo dużo może zdziałać, przede wszystkim poprawić komfort życia. Terapią są zwykle różne ćwiczenia, polegające na trenowaniu samego aparatu mowy. Ćwiczenia takie można robić wszędzie. Poza wizytami w gabinecie pacjenci powinni również ćwiczyć w domu. W zasadzie to właśnie regularność ćwiczeń gwarantuje sukces terapii.