Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Legendarna niemiecka solidność w interesach to już przeszłość

Artykuły

Coraz częściej polskie firmy dokonujące obrotu z jednostkami niemieckimi wyszukują rozwiązania, w jaki sposób możemy egzekwować należności względem nierzetelnych partnerów. Niestety przysłowiowa niezawodność niemieckich przedsiębiorców jest już mitem i niesolidność płatnicza zachodzi na coraz większą skalę. Niemieckie zakłady często ignorują wezwania do zapłaty, jakie otrzymują od polskich dostawców, wychodząc z założenia, że ze względu na trudności językowe, odległość oraz różnice kulturowe roszczenie nie będzie egzekwowane.

Windykacja
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Działają jednakże w naszym kraju jednostki, które mogą pomóc w odebraniu funduszy razem z zaległymi procentami. Jakim sposobem? Pierwszą czynnością jest wykonanie postępowania pozasądowego. Polega to na zwróceniu się do trasata, z okazywanym pełnomocnictwem, przez niemiecką kancelarię prawniczą z: postulatem zapłaty zaległej kwoty, postulatem zapłaty wyliczonych odsetek, żądaniem zwrotu kosztów adwokackich postępowania przedsądowego.

Trzeba zwrócić uwagę, iż inaczej niż w naszej ojczyźnie, istnieje w Niemczech możliwość zwrotu pozasądowych kosztów adwokackich przez trasata. Odzyskiwanie więc należności jest dla wierzyciela zupełnie bez kosztowe, ponieważ wszystkie koszta zmuszony jest zwracać dłużnik - sprawdź koniecznie. Należy zauważyć, że dłużnicy zupełnie inaczej, dużo poważniej odpowiadają na pisma adwokata niemieckiego w porównaniu z reakcją na pisma skonstruowane przez samych wierzycieli bądź polskie firmy windykacyjne. Wiele ze spraw dopełnia się już na tym początkowym etapie postępowania w obawie przed nieuchronnością niemieckiego wymiaru praworządności.

Jeśli przedsięwzięcia pozasądowe pozostają bezowocne, wtedy należy przystąpić do dochodzenia roszczenia na drodze prawniczej. Istnieją w tym zakresie dwie możliwości. Można dochodzić swoich należności na drodze prawniczej w Polsce po czym egzekwować orzeczenie w Niemczech lub (sprawdź również - adwokat prawo rodzinne warszawa) lub złożyć pozew oraz egzekwować w Niemczech.

Nie zastanawiaj się - w szukaniu ciekawego Cię tekstu kontynuuj klikanie (www.bsinspekcja.pl/) w następne linki. Po jakimś czasie na pewno odnajdziesz coś fajnego.

Przesądzają o tym notacje w umowie i międzynarodowa właściwość polskiego lub niemieckiego sądu. Ale także wtedy kiedy istnieje możliwość wyboru między sądem polskim i niemieckim, z praktyki wypływa, że dobrze jest składać pozew w Niemczech przez wzgląd na większą sprawność postępowania. Windykacja należności w Niemczech wymaga dużej wiedzy prawniczej. Nie każda kancelaria podejmuje się takich działań.