Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Mąka z wysuszonego i odtłuszczonego kokosa - substytut dla mąki z zawartością glutenu, od teraz posłuży nam jako jej bezglutenowa odmiana w wypiekach

Artykuły

Gluten to białko zawarte w ziarnach zbóż takich jak: żyto, jęczmień, owies. Dzięki obecności glutenu w ziarnach zbóż, zboża uprawiane w Polsce są idealne do pieczenia chleba. Im większa ilość glutenu w w owocach zboża, tym pulchniejszy chleb. Gluten odgrywa ważną rolę z uwagi na swoją plastyczność, która daje pewność, że ciasto po wyrośnięciu będzie miało porowatą strukturę.

Pieczywo
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Pieczywo bezglutenowe jest zazwyczaj ciężkie i zbite. Chociaż dzięki glutenowi wypieki są wspaniałe, nie wszyscy ludzie go trawią. Niektórzy zwyczajnie nie przyswajają tego białka. U takich osób zaburza ono właściwe funkcjonowanie układu pokarmowego. Schorzenie to nazywa się chorobą trzewną.

Schorzenie to prowadzi do niewłaściwego wchłaniania wielu ważnych składników odżywczych i w rezultacie spadkiem wagi oraz niedostateczną ilością witamin i minerałów w organizmie, co w następstwie może być przyczyną różnych kłopotów ze zdrowiem. Jedynym znanym, skutecznym rozwiązaniem leczenia, jest całkowite wyeliminowanie glutenu z jadłospisu do końca życia a to jest związane z nie lada poświęceniem. Spora liczba komercyjnie przygotowywanych artykułów bezglutenowych
Raw Foods
Author: RAWFOODS Polska
Source: http://rawfoods.pl/
, ma w swoim składzie mąkę sojową. Jednak w ostatnim czasie jest mocno krytykowana, a ludzie zaczęli szukać innych, bezglutenowych substytutów. Na popularności zyskały mąki orzechowe, jak chociażby migdałowa, są one mimo wszystko drogie i mało osób może sobie pozwolić na regularne ich spożywanie.

Jeśli na opisywany wątek posiadasz zapytania, to poznaj więcej detali (http://hurtplus.pl/goplana-c-69_112_114.html) na publikowane zagadnienie, klikając tutaj - informacje będą z pewnością atrakcyjne.

Istnieją także inne mąki, takie jak z ziemniaków, z ryżu, czy mąka z ciecierzycy. Idealną alternatywą dla mąki pszennej, są mąki mielone na zimno.Przy ich użyciu, można upiec bardzo dobre pieczywo. Drzewa kokosowe na Filipinach nazywane są - drzewami życia, tubylcy wysp Pacyfiku o owocu palmy kokosowej mówią, że jest - środkiem leczniczym na wszelkie niedomagania. Wiórki kokosowe mają w swoim składzie dużo witamin i minerałów, a także tłuszcze pochodzenia roślinnego o szerokim spektrum oddziaływania. Mąka kokosowa sklep Rawfoods - mąka kokosowa jest wytwarzana z drobno zmielonego, wysuszonego i pozbawionego tłuszczu kokosa. Ma zdecydowanie więcej włókna pokarmowego niż którakolwiek inna mąka. Ponadto, że mąka z wysuszonego i odtłuszczonego kokosa ma w swoim składzie dużo więcej włókna pokarmowego od innych mąk, jest smaczniejsza od otrębów pszennych, mąki sojowej czy każdej innej mąki o wysokiej zawartości włókna pokarmowego.