Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Na czym polega artroskopia kolan oraz rekonstruowanie ACL - kontuzja więzadła krzyżowego we Wrocławiu

Artykuły

Kontuzja kolana, nieważne jaka, jest sprawą poważną. Nigdy nie powinno się jej ignorować, ponieważ bez specjalistycznego leczenie, nic się nie naprawi. Kontuzja więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest bardzo poważnym uszkodzeniem. Więzadło pełni funkcję stabilizatora, uważany jest za najbardziej istotny. Chociaż tak właśnie jest, należy mieć na uwadze, że nie jest jedynym, w związku z czym objawy zerwania mogą być różne.


zabieg chirurgiczny
Author: CEHURD CEHURD
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej jednak jest to wrażenie uciekania kolana, tzn. braku stabilności. Łączy się to z bólem, naprawdę ostrym oraz specyficznym dźwiękiem, który jest podobny do trzasku. Dodatkowo schorzeniu towarzyszy opuchlizna kolana, która chociaż może znikać, pozostawia uczucie dyskomfortu. Biorąc pod uwagę, że ACL pozwala nam wiedzieć, gdzie znajduje się nasze kolano oraz w jakiej pozycji, jego prawidłowe działanie jest naprawdę bardzo ważne. Jak leczone jest to uszkodzenie?

Na początku wykonywana jest artroskopia, tzn. sposób leczenia stawy kolanowego. Jest ona uznana za lekko inwazyjną. Polega na wprowadzeniu kamery do uprzednio wykonanego otworu. Do kolejnego otworu wkłada się natomiast niezbędne do zabiegów narzędzia. Dzięki kamerze lekarz może dokładnie zoperować dane miejsce. Po zakończeniu zabiegu pacjentowi zakładane są szwy. Najczęściej zostanie w szpitalu nie jest konieczne.

Jeżeli interesuje Cię ten temat, zobacz ponadto inne nasze strony, gdyż prezentują one podobny temat, więc z pewnością Cię zainteresują.

Przy rekonstrukcji ACL, poprawia się wtedy każdy uraz, który przeszkadza w dotarciu do więzadła. Jeśli musi być na nas przeprowadzana artroskopia kolana Wrocław posiada sztab doskonałych specjalistów, którzy mogą zrobić taki zabieg. Jak wspominano, artroskopia jest początkowym etapem dla rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Więcej informacji

Kolejnym krokiem jest pobranie fragmentu tkanek: więzadłowej lub ścięgnistej, zazwyczaj z okolicy operowanego miejsca. Pobrany materiał wprowadza się to specjalnie wcześniej przygotowanych tuneli, umiejscowionych w kościach. Dopasowuje się go przy użyciu implantów. Kolejno zakłada się dreny, które usuwa po 1,5 do 2 dni. Pobyt w szpitalu po operacji zajmuje 2 do 3 dni.

Zainteresowało Cię to zagadnienie? Jeśli tak, to z przyjemnością chcielibyśmy Cię powiadomić, że kolejny kolejny link oczekuje na Ciebie na dalszej stronie - czytaj z radością.

Po 2 tygodniach od operacji przeprowadzana jest pierwsza kontrola. Przez ok. 3 miesiące powinno się nosić specjalistyczny stabilizator. Podobnie jak w przypadku artroskopii, jeśli czeka nas rekonstrukcja ACL Wrocław posiada doskonałych specjalistów w tej dziedzinie, których znajdziesz tutaj: zapraszamy na stronę.


chirurg
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Konstrukcja więzadła krzyżowego przedniego jest niezwykle poważnym schorzeniem, którego zdecydowanie nie powinno się zignorować, gdyż nieleczone może doprowadzić do dużych konsekwencji. Kolano przestaje być stabilne, a my narażamy się na zwyrodnienie stawu kolanowego. Dlatego też naprawdę powinno się udać na artroskopię oraz rekonstrukcję, by by być w pełni sprawnym i zdrowym.