Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Na czym polega kredyt hipoteczny odwrócony? Do jakich osób najbardziej jest skierowana ta propozycja?

Artykuły

Ostatnimi czasy wiele słyszy się o odwróconym kredycie hipotecznym. Szczególnie wydaje się to być korzystne dla ludzi starszych, jako dobry sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy na zabezpieczenie aktualnych potrzeb.


Czym jest taka hipoteka? Z czym się ona wiąże?
Loteria
Author: MIKI Yoshihito
Source: http://www.flickr.com


Tego typu hipoteka zwrotna to oferta kierowana do osób, które posiadają na własność jakąś nieruchomość. Mogą oni podpisać umowę z firmą lub bankiem, która polega na tym, iż co miesiąc będą dostawali daną kwotę pieniędzy (kontakt). Wraz ze śmiercią nieruchomość (porady prawne nieruchomości Kraków) trafi do firmy albo banku. To dobre rozwiązanie dla ludzi starszych, którzy posiadają małe emerytury i czasami nie stać ich na pokrywanie kosztów życia. W taki sposób mają jakby dodatkową emeryturę, która pomoże im poradzić sobie z najważniejszymi wydatkami jak zakup lekarstw, opłatę czynszu i zwyczajnie da im dodatkową gotówkę.


Odwrócony kredyt hipoteczny, ponieważ tak również się taką transakcję nazywa, jest skierowany do ludzi, którzy nie posiadają żadnej rodziny albo nikogo bliskiego ( kredyt hipoteczny na funduszhipoteczny.pl). Takie osoby nie mają jakiej osobie pozostawić mieszkania, z tego względu jest do dla takich osób wyjście, jeśli ich sytuacja pod względem finansowym nie jest najlepsza. Często bowiem zdarza się, iż osoby samotne, posiadające niewielką emeryturę nie są w stanie poradzić sobie z wszystkimi wydatkami. Już takie zapłacenie czynszu za mieszkanie może być sporym wydatkiem. Trzeba na pewno dobrze zastanowić się przed dokonaniem wyboru. Przeczytajmy dobrze umowę, albo poprośmy kogoś o pomoc w tym temacie.


Nie chcielibyśmy wszak natknąć się na mało korzystne zapisy w umowie. Trzeba mieć świadomość, że za taką wypłatę środków musimy poświęcić swoje mieszkanie, na które pracowaliśmy całe życie.