Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Na czym się opiera technika sitodruku, przy czym są wykorzystywane maszyny drukujące tą techniką

Artykuły

Wielu ludzi zapewne słyszała o czymś takim jak sitodruk, pojęcie to jest w ostatnim czasie niezwykle popularne i używane w wielu przypadkach. Jednak w rzeczywistości jedynie nieduży procent z takich ludzi wie, na czym dokładnie sitodruk polega i jaka jest zasada urządzeń które drukują tym sposobem.


Sama technika sitodruku od dawna jest wykorzystywana, pierwsze maszyny drukujące były obsługiwane mechanicznie albo ręcznie. Dopiero ostatnie lata i niezwykle szybki rozwój elektroniki sprawiły, że również w tym obszarze pojawiło się dużo zmian. Obecnie na rynku jest ogromna liczba tego typu urządzeń, od całkiem małych do amatorskich zastosowań aż po wydajne zaawansowane maszyny, mogące realizować największe zamówienia.

Dzięki takiej dostępności sprzętu dodrukowania pojawiła się też ogromna oferta wydruków na koszulkach, czapkach, kubkach czy jakichkolwiek innych przedmiotach, na jakich da się wydrukować. Obecnie maszyna do sitodruku nie jest już jakimś wielkim wydatkiem (zobacz na stronie firm Daab), z tego też powodu coraz częściej można je także spotkać nawet w malutkich firmach.

sitodruk
Author: Women's Studio Workshop
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszym elementem tego typu maszyn są sita, wykonane z metalowej lub nylonowej siatki. Sama siatka posiada bardzo drobne oczka i służy do druku pojedynczego koloru, jeśli miałoby ich być więcej to do każdego niezbędna jest niezależna siatka.

Niniejszy artykuł jest niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to zobacz też inne polecane wózki używane treści, gdyż są tak samo interesujące oraz wciągną Cię całkiem.

Za pomocą odpowiedniej emulsji i światła utwardzone zostaną na sitach te fragmenty, które mają nie być drukowane, a w pozostałej części nic nie ma. Podczas druku jest rozprowadzana po powierzchni sita farba i w obszarach, które nie zostały utwardzone dostaje się ona na materiał.


Nakładając następne kolory otrzymuje się barwny obraz, złożony z ogromnej ilości bardzo małych kropelek. Po zakończeniu wydruku sita się płucze i maszyna do koszulek wykorzystująca tę technologię może się zająć kolejną partią.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na fakt, że pod następnym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (http://www.lrg-lodz.pl/).

W rzeczywistości sitodruk wykorzystuje się na praktycznie każdym materiale, który ma odpowiednią twardość, a przez łatwe przygotowanie matryc jest to dość atrakcyjna metoda drukowania swoich własnych wzorów i motywów.