Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Na terenie swojej działki masz drzewa, które ci przeszkadzają – sprawdź, kto może pomóc rozwiązać ten problem

Artykuły

W Rzeczypospolitej coraz większa liczba osób pragnie zbudować własny dom. Nabywa działki i pomału stara się je zagospodarować. Nie inaczej sprawa ma się z działkami rekreacyjnymi. Częstokroć kupuje się kawałek ziemi, na którym pragnie się zrobić przyjemny kącik do wypoczynku. Jednym zdaniem – ochota na budowę jest. Niestety bywa, iż jest i pewien problem. Kiedy nabywa się obszar, który do tego momentu był zwyczajnym kawałkiem pola, na ogół od razu można zacząć działania – przeprowadzić podłączenia, zrobić dół pod fundamenty.

duże drzewo
Author: UC Davis Gateways Project
Source: http://www.flickr.com
Gorzej jest, kiedy nabywa się teren, który jest w części zalesiony lub działkę ze starym domem i wieloletnimi drzewami.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, kliknij ten link - to bezsprzecznie świetne opracowanie (https://www.artimbo.pl/ploty-lyon,g36.html) tej sprawy. Koniecznie to zobacz!

Dom należy rozebrać, drzewa wyciąć, ale… to nie takie proste. Identycznie jest z działkami rekreacyjnymi – kupuje się teren nad jeziorem w lesie i kiedy pragnie się daną część oczyścić z owej zieleni, pojawia się problem. Po pierwsze – na wycinkę drzew trzeba mieć w naszym kraju pozwolenie. Dalej – nie każdy dysponuje sprzętem, którym można to zrobić, jak również wiedzą, jak przeprowadzić to w sposób bezpieczny dla ludzi, otoczenia, pobliskich zabudowań. Co wtedy uczynić? Zatrudnić firmę, która się w tym specjalizuje. W naszym kraju istnieje sporo tego typu firm, należy je tylko umieć znaleźć.driada oferta
Source: pixabay.com
Poszukiwania dobrze rozpocząć od Sieci internetowej (teraz to błyskawiczny sposób). Wystarczy usiąść przed tabletem, wpisać daną frazę (najlepiej z nazwą miejscowości – to ograniczy informacje na temat firm z innych obszarów Polski; np. – jeżeli jest się mieszkańcem Warszawy, należy wstukać ‘przycinanie drzew warszawa’) i przejrzeć strony www, które ukazują się na ekranie. Hasło ‘przycinanie drzew warszawa’ pokaże wyniki dla przedsiębiorstw, które zajmują się przycinaniem wieloletnich drzew (jak niebezpieczne bywają stare gałęzie dużych drzew, rok rocznie w czasie wietrznej jesieni przekonują się wszyscy mieszkańcy Polski poprzez informacje w telewizji), jak i całkowitą wycinką. Zatem zamiast zastanawiać się, co zrobić, gdy chce się ruszyć z budową, a w działaniach przeszkadza zbędna roślinność, trzeba zacząć od telefonu do takich firm. Z całą pewnością pomogą.