Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Najlepsze witaminy dla czworonożnego przyjaciela w jego powszedniej diecie

Artykuły

Właścicielom czworonogów może się zdawać, że nie potrzebne im są żadne suplementy albo też godziwa dieta. Natomiast ma to masywny wpływ na jego rozwój i stan zdrowia a także długość życia. Znamy już witaminy, które powinny być podawane psom niezależnie od ich rasy.

(A, D, E, K), a także rozpuszczalne w wodzie (B, C i inne). Każda z nich ma udział w tokach zachodzących w układzie psa: witaminy rozpuszczalne w tłuszczach min. reperują proces widzenia, aktywują metabolizm wapnia i fosforu, wpływają na bieg wiązania krwi i są należytymi przeciwutleniaczami. Witaminy rozpuszczalne w wodzie zabezpieczają np. układ nerwowy, oddziaływają na udoskonalenie procesu wzrostu, podtrzymują w porządnej kondycji skórę i włosy, odpowiadają za wydajny przebieg przemiany materii. Zobacz koniecznie .

Bezspornie nie wszelkiego właściciela psa stać na to, aby zagwarantować mu sposobną suplementację wyjątkowymi specyfikami, jednakowoż to nie pretekst do tego, aby zupełnie nie dbać o to.

Czy ten wątek wydał Ci się fascynujący? To świetnie, ponieważ gdy klikniesz tu, przeczytasz pożyteczne informacje (http://traple.pl/2021/02/08/konsultacje-wytycznych-erod-w-sprawie-przykladow-dotyczacych-zglaszania-naruszen-ochrony-danych/), które Cię na pewno zaabsorbują.

Każde witaminy dla psa możemy podać wraz z pożywieniem. Wzorcowo: naturalnym źródłem witaminy A są: wątroba, mleko, ryby, żółtka, jaja, drób, a również owoce i warzywa. Witaminę D przekażemy za wsparciem zwłaszcza tłuszczy pochodzących z wątroby ryb, nabiału. Jej deficyt może sprawiać krzywicę, dlatego warto zwrócić na nią uwagę.
Obecna w towarach pochodzenia roślinnego witamina E i B (zboża, oleje, ziarna roślin tłustych) jest naturalnym przeciwutleniaczem i idealnie chroni komórki przed za prędkim starzeniem się. Witamina K obecna jest w mięsie, lecz również w warzywach tego rodzaju jak kapusta, szpinak i pietruszka.

Nie troszcząc się o godziwe dawki składników, jakimi są witaminy dla psa w codziennej diecie, ryzykujemy pogorszenie formy fizycznej i mentalnej zwierzęcia. Ich niedobór przekłada się na problemy skórne i morfologiczne - zgorszenie wyników badań, osłabioną sierść, słaby wzrok. Powinno się tym samym pamiętać o poprawnym kreowaniu posiłków dla swojego psa.