Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Najsmaczniejszy koncentrat z pokrzywy - sprawdź również inne zdrowe napoje!

Artykuły

Pokrzywa to nie jedynie chwast. Od stuleci używana jest z uznaniem ze względu na przymioty zdrowotne i walory odżywcze. Sok z pokrzywy zawiera sporo wartościowych witamin, mikroelementów i soli mineralnych zasadnych w wielu chorobach. Od dawna wykorzystywana jest w medycynie ludowej.

ciekawe informacje
Author: stanze
Source: http://www.flickr.com
Dawniej na przednówku z pokrzywy przyrządzano zupę. Dzisiaj gospodynie dodają do karmy dla zwierząt jej posiekane drobno liście. Medycyna - kardiomonitory - ludowa zaleca, żeby przy wiosennym zmęczeniu popijać co dzień na wzmocnienie sok ze niedawno zerwanych pokrzyw.Sok z pokrzywy to żywa kopalnia aktywnych związków koniecznych do harmonijnego działania naszego ustroju (dowiedz się szczegółów - ). Eksperci zajmujący się ziołolecznictwem uważają ją wprost za naturalny antybiotyk.

Jeśli fascynuje Cię omawiany temat, to przejdź do witryny (https://www.dermamed.com.pl/oferta/endermologie) i zgłąb inne dane odnośnie takiego zagadnienia. Wciągną Cię zupełnie.

Jest to jeden z najcenniejszych substancji wykorzystywanych w fitoterapii. Zawiera liczne kwasy organiczne, witaminy C, K, B2, flawonoidy, olejki eteryczne, sole mineralne, garbniki pożądane w terapii dziesiątek schorzeń.

Systematyczne picie soku z pokrzywy ewidentnie wzmacnia wydalanie z moczem chlorków, mocznika i innych złych produktów przemiany materii. Z tego powodu pokrzywa uchodzi za medykament dezynfekujący krew. Działa także przeciwkrwotocznie, zmniejsza ciśnienie krwi. Z powodu zawartości witamin i soli mineralnych, może uzupełnić następujące w okresie wiosennym niewielkie braki takich pierwiastków. Zaleca się sok z pokrzywy w sytuacji terapii uszkodzeń miąższu wątroby, kamicy moczanowej, a także w tłumieniu drobnym krwawieniom z naczyń włosowatych w przewodzie pokarmowym, przy małym stanie hemoglobiny i niedoborach czerwonych ciałek krwi.

Sok z pokrzywy
Source: http://www.flickr.com
Kwas pantotenowy, jakiego obfite porcje zawarte są w pokrzywie sprawia, że sok z niej okazuje własności przeciwzapalne, przyspieszające regenerację tkanek. W medycynie ludowej stosowany jest do leczenia poparzeń, ropni nóg, ropnych schorzeń cery, w kuracjach powiązanych z wypadaniem włosów, jako medykament przeciwbiegunkowy, wiatropędny, a również medykament wykrztuśny (ciąg dalszy). Sok z pokrzywy jest łatwo przyswajalny, popija się go po rozrzedzeniu w ciepłej wodzie.