Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/e-sekator.pl/includes/menu.inc).

Najważniejsze zalety nowoczesnych laśm ledowych, przykłady ich wykorzystania.

Artykuły

Jeszcze do niedawna głównym wykorzystanie diod była elektronika - zapewne każdy z nas pamięta zielone lub czerwone światełka w najróżniejszych urządzeniach. Potem ktoś wymyślił, że wiele takich diod można połączyć w jeden dłuższy pasek i w ten sposób w sklepach zaczęły się pojawiać taśmy led.


Taśmy LED
Author: KOBI Light
Source: KOBI Light
Taśmy Led

Dzisiaj taśmy led są coraz powszechniej wykorzystywane w technice oświetleniowej. Dzięki swoim właściwościom używać je można w licznych zastosowaniach, nawet tam gdzie pozostałe źródła światła nie będą się sprawdzać. Największym plusem takich diod jest to, że są bardzo elastyczne. Typowa taśma będzie miała szerokość od kilku do kilkunastu milimetrów, i w pewnych odległościach rozmieszczone są na niej nieduże diody.

Nie zapominaj, że jesteśmy w witrynie. Oczekujemy na Ciebie z kolejnymi wpisami, które są niebywale zajmujące. Sądzimy, że zachęcimy Cię do wejścia w poniższy link.

Każda z nich tak naprawdę składa się z trzech niezależnych kolorów, czyli zielonego, czerwonego i niebieskiego, i każdym z nich można niezależnie sterować. Służy w tym celu specjalny sterownik, który załącza w razie potrzeby poszczególne części diody.

Diody LED zasilane są za pomocą specjalnych zasilaczy mających napięcie kilkunastu volt. Zastosowanie niezależnego układu zasilającego sprawia, że są niezwykle bezpieczne w użytkowaniu, nie występuje w nich ryzyko porażeń, jak przy zwykłych układach oświetleniowych. Poza tym diody te są bardzo oszczędne, zużycie prądu przez nie będzie dużo niższe niż typowych żarówek, co ma spore znaczenie na wysokość rachunków za prąd.

Taśma Led rgb 5050
Obecnie w sklepach jest ogromna różnorodność taśm, które się różnią od siebie jasnością, kolorem i pozostałymi parametrami. Część ich odmian jest całkowicie odporne na atmosferyczne warunki, więc doskonale nadają się do pracy na zewnątrz, niektórzy wykorzystują je nawet jako choinkowe oświetlenie. Inne rodzaje, przykładowo taśma led rgb 5050 doskonale sprawdzają się w rozświetlania sufitów albo szafek. Ta odmiana taśmy ma specjalny samoprzylepny pasek, dzięki któremu da się je przymocować do niemal każdej nawierzchni, bez najmniejszego problemu można je też przycinać na dowolne wymiary. Szukaj dodatkowe informacje kliknij